Jak nenapsat úvodní článek aneb Co způsobilo Srdce blogu

22. dubna 2017 v 18:21 | Michal Novotný |  Co život dal
Měl jsem v úmyslu napsat úvodní článek, ve kterém bych řekl něco o tom, kdo jsem, proč píšu, o čem chci psát a co ode mne můžete čekat. Taková moje vizitka. Sedl jsem tedy k notebooku a pustil se do práce. Po 15 minutách jsem nenapsal ani jediné písmeno. Řekl jsem si, že sprcha mě osvěží a půjde to líp. Dal jsem si tedy sprchu a usedl ke klávesnici. Nerad se opakuji, ale po 15 minutách …
KÁVA! … Nerad se opakuji …

Úvodní článek jsem tedy nevymyslel, zato jsem přišel na logická zdůvodnění, proč se do psaní nepouštět:
1) křeček a pravítko jsou vtipnější
2) hlásná trouba je cesta do pekel
3) sekaná má přednost
4) Gorgona má pravdu!

Ad 1) Když jsem při zakládání blogu vyplnil základní údaje, našel jsem pod nimi čtyři otázky. Jedna z nich mne rozesmála. Smál jsem se nahlas a dlouho, zřejmě známka zoufalství - blog už skoro mám, ale co tam budu psát?!? Otázka zněla: K poslechu hudby potřebujete a) pravítko, b) křečka, c) sluchátka. Bože, samo zakládání blogu je vtipnější, než moje psaní! Do toho nejdu.

Ad 2) Občas píšu delší příspěvky na Facebook. Vznikají různě - po večírku, po Pub Quizu, po krátkých filosofických úvahách … Na to konto se v komentářích začala objevovat doporučení, abych napsal knihu, abych začal psát blog. Jsem jen ješitný chlap, a tak polichocen reagoval jsem na jeden z komentářů: "Báro, blog bude!" … to je sice krásná aliterace, ale taky ZÁVAZEK! Celý Facebook se na mě dívá … Abych nepřeháněl, jen přátelé … vlastně těch asi patnáct, kteří zatím četli zmíněný příspěvek … no, možná jen Bára. Ale ta odpovědnost, když mají všichni (Bára) taková očekávání! Na to nemám.

Ad 3) Znáte ten pocit, když se máte pustit do nějaké nepříjemné činnosti, a najednou zjišťujete, že vlastně potřebujete uklidit, taky uvařit, možná i vyvětrat, vyřídit telefonát, napsat mail … já jsem musel udělat nedělní oběd. No uznejte, že sekaná má přednost před psaním úvodního článku. Co na tom, že se ti, kteří budou číst můj blog, nedozvědí, že moje ponaučení a doporučení nesjou dogmata, která platí vždy a pro každého. A určitě se i bez mého vysvětlení dovtípí, že je třeba si je převést na vlastní situace a zájmy. Sekaná má prostě přednost.

Ad 4) Nedávno jsem někde zahlédl krásné a vtipné desatero "Jak dobře psát" (autorem je Gorgona - nakladatelství knih, rafinérie myšlenek). Dvě ponaučení mne opravdu oslovila: "Vyhýbejte se otřepaným frázím jako čert kříži. Pro lásku boží, vystříhejte se patosu!!!" … Gorgona má pravdu! Kdybych opravdu napsal, že děkuji přátelům za motivaci k psaní blogu, že děkuji za podporu, že je mám rád … jedno oko nezůstane suché … a ty potoky patosu! Nemá to cenu. Nicméně, pokud se mi podaří to desatero najít a pokud se naučím vkládat fotky, přidám je sem … Kdyby se tak nestalo, sekaná měla přednost.

Moje psaní o nepsaní je tedy hotové … a možná je na čase, aby se dostalo na vysvětlení druhé části nadpisu. Do této chvíle jsem nevymyslel titulek blogu. Z nápovědy, kterou mi dalo Srdce blogu, už vím, jak je důležitý, o čem vypovídá, jak může vypadat a že bez něj blog nezaložím … a tak stále hledám a vymýšlím. Možná si dám sprchu a kávu … a taky bych měl uklidit … Ale pokud tento článek čtete, dal jsem to!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 akrim akrim | 23. dubna 2017 v 16:30 | Reagovat

Těším se na další :-)

2 dáša dáša | Web | 25. dubna 2017 v 20:43 | Reagovat

Musela jsem se smát, jakoby jsi psal o mně :D Přesně tyto pocity jsem měla před osmi lety. Tak moc  jsem  chtěla psát blog, měla jsem tolik nápadů na články. Ale sotva jsem otevřela blog, měla jsem hlavu prázdnou a přemýšlela jsem, jestli mám co říct :-? Po založení blogu jsem začala psát články až po třech měsících :-!
S uklízením mám také své zkušenosti - ve zkouškovém období jsem neustále leštila doma nábytek :D
Přeji Ti hodně štěstí a potěšení z blogu :-). Líbí se mně Tvůj styl psaní,
jsem natěšená na Tvoje články :-)

3 Michal Novotný Michal Novotný | Web | 26. dubna 2017 v 17:34 | Reagovat

Dášo, moc děkuji za krásný komentář, udělal mi velikou radost :-) a doufám, že i další články zapůsobí podobně, že Tě rozesmějí. Nový článek vyvěsím ještě tento týden. A těším se, až si přečtu Tvůj blog. Ještě jednou díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama