Kdy chodí spát průměrný účastník Pub kvízů

18. května 2017 v 13:40 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Před včerejším kvízem jsme zažili pár dramatických chvil. Nejdřív Honza naznačil, že možná bude muset opustit náš tým. Dokonce chtěl vrátit odznak (který z hygienických důvodů vypral). Míra navrhoval výměnu Kentaura za Livingstone, protože se chtěl projet na kole. Bára dala přednost teambuildingu, Adam to raději nekomentoval a já jsem s hrůzou očekával, jak zareaguje šéfka. Tipoval jsem to na výměnu všech členů týmu. Dopadlo to dobře a Swingladies na kvíz dorazili! Oslabeni o dva členy, ale posíleni o mladého vědce. K naší velké radosti nechyběly naše oblíbené konkurenční týmy "Už se mi souká ven" a "Hier für Bier".

I když je zřejmé, že sledujeme jiné aktuality, než autoři otázek, tématem jsme propluli celkem úspěšně. Horší bylo to následující - zatímco vodníci a bubáci nám jdou, peklo bylo … peklo. Jedinou radost nám přinesla Božská komedie. Výsledkem bylo 4. místo, o které jsme se dělili s mladými germanisty. V pauze probíráme téma hubnutí (ryba je dietní, ale s majonézou chutná líp). Já a šéfka se proto zříkáme brambůrek … ale jen proto, abychom si o půlnoci dali cibulové kroužky a kuřecí křídla. Protože když jíte potmě, nepřiberete.

Druhé kolo odstartovaly kočky, po nich přišli otcové. Ukázalo se, že Honza dnes má svůj den, přestože má zafačovanou ruku (následek potyčky, zinscenované pro jistou dívku, která ráda ošetřuje zraněné). V tomto kole dodal: lva ve skoku, Hrusice, ligera, Otčenáška, Balzaca a otce Furu! Získáváme 8 bodů a posouváme se na 3. místo. Hier für Bier nás neopustili a sdílejí pozici s námi. V pauze se od barmana Honzy dozvídám, jak jsem se před týdnem dostal domů. Následuje krátká diskuse na téma cucfleky. Navazujeme na ně další den rozhovorem o tom, že zapomínání vede k otěhotnění. To aspoň tvrdí Adam. Ale naše šéfka naštěstí nezapomíná. Přeberte si to každý po svém.

Byl bych myslel, že komnata nejvyšší potřeby je vznešený název pro WC, ale v Bradavicích to je jinak, a Honza to ví. Po nataženém běhounu přeběhla úspěsně Tereza Pergnerová a dostala nás až do komnaty ozvěn. Za jedinou ztrátu bodu v tomto tématu mohou budhisté. Následuje pět písní pro Tebe, ale ve zpěvu pokulháváme. Díky tomu opouštíme mladé germanisty a vracíme se na 4. místo. Už se mi souká ven vyprávějí historku o tom, jak vznikl jejich název. Je tak úspěšná, že ji musejí opakovat. Abychom nezůstali pozadu, i my objasňujeme, proč se tým, ve kterém je dnes pouze jedna žena, jmenuje Swingladies. I naše historka se toho večera dočká opakování. Trochu to připomíná slavné vyprávění o vodníkovi z filmu "Na samotě u lesa" - mimochodem, byla na to otázka v jednom z minulých kvízů.

Adam nás opouští, ale přesto se snažíme bojovat. Diplomacie není naše silná stránka. Dalo se čekat, že mezi našimi diplomaty není ani Kratina, ani Kotas. Ztrátu se pokoušíme dohnat křížovkářskými pojmy, ale bohužel přeceňujeme Zaorálkovy náměstky. Sžiti se 4. místem, setrváváme na něm dál. Když ne boj o první místo, alespoň společenské vyžití: domlouváme ochutnávku rumů s majitelem Kentaura, filmový večer bez filmů a návštěvu pošty (kde je dnes East Village) s Katkou. Má totiž narozeniny a to je důvod k oslavě!


Kneipenkvízy a maskoty už bereme s nadhledem. Bára boduje s krevní skupinou, Honza s pásovcem, psem a zajícem. K tomu jeden kříženec a Michelin. Naše umístění není z nejlepších, ale pořád jsme o 20 míst lepší, než fyzikové na kolech. A ani dnes nepůjdeme spát tak brzy, jako průměrný Němec. Zejména když bonusové panáky pijí mladí germanisté a ne my. Nezůstáváme pozadu a objednáváme rumy, abychom si mohli připít s Katkou. Poté objednáváme další rumy a opouštíme holičství, abychom se přesunuli na poštu. Doprovázejí nás naši oblíbení HfB. Máme slušné tempo: pivo, pivo, kroužky, křídla, pivo, odskok do Bílého domu, pivo, kroužky, pivo … a končíme kolem druhé hodiny ranní. Z toho plyne důležitý poznatek: průměrný účastník Pub kvízů nechodí spát před půlnocí! V důsledku společenského vyžití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama