Nechval dne před večerem

12. května 2017 v 11:57 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Pro úspěšný průběh posledního Pub quizu byly splněny snad všechny myslitelné předpoklady: náš tým byl v plném počtu, kronikář přinesl barevné čtvrtky, Bára studovala aktuality, Adam včas zaparkoval, Míra přinesl učené knihy, Honza se vzdal sedánku nad diplomkou ve prospěch kvízu a pro šéfku týmu jsme našli odlišovací označení Barča, aby se nepletla s Bárou. Nedosti na tom! Někteří si přinesli i týmovou placku "Dreamteam", na stole po celou dobu ležel čtyřlístek a naše hlavní konkurence (mladí germanisté) byla nepřítomna! A aby bylo naše umístění na bedně zcela jisté, soutěžily pouze tři týmy. Barča to vtipně glosovala slovy: "Nebudeme horší, než třetí." Horší jsme opravdu nebyli.


Mohla nás varovat některá znamení - například stůl, u kterého se sedalo do tiramisú, asi nebyl správná volba, to pak můžete být chytří jak šest rádií, ale proti osudu nic nezmůžete. A pak ten notebook moderátorky Katky, který odmítal vysílat! Míra s Adamem nabídli pomocnou ruku, ale ruka evidentně nestačila. Nebo možná ano, ale pouze k tomu, aby z Katčiny prezentace některé obrázky zmizely a jiné se objevily na nesprávných místech. Promítané odpovědi občas také neodpovídali otázkám.


První kolo začíná jako vždy aktualitami. Byl jsem natěšený na otázku ohledně vybití stáda sobů v Norsku kvůli CWD, neboť tuto aktualitu jsem pečlivě nastudoval - ale autory kvízu zjevně nedojímá smrt dvou tisíc přežvýkavců z čeledi jelenovitých. K prvnímu bodu nám pomohlo sdílení na Facebooku - jen díky tomu jsem věděl, že Martin Dejdar přišel o dva dresy. Míra zabodoval s vědcem Holým a s NCOZ. Proč ale dělat senzaci z toho, když šestadevadesátiletý muž opustí funkci, to nechápu. A za další ztrátu můžu Egon Bondy. Nebyl to magor. Zašlá sláva jako další téma? Chtěl nám snad někdo něco naznačit?! Už v prvním kole?!?! Honzův chmel, Nokia a Jágrův účes přinesli tři body. O jeden bod nás připravily cigarety - kouřím špatnou značku. O druhý bod nás připravila Delvita! Ale v poslední otázce se ukázalo, že jsme ostřílení vlci (mimochodem, i ty chtějí v Norsku vybít), protože z předchozích kol známe počet hesel v anglické i francouzské Wikipedii. Díky tomu jsme tu českou odhadli ... špatně. Ostatní ovšem hádali mnohem hůž a pro nás to byl bod a druhé místo … jen malý háček to mělo … na prvním místě se tlačí oba konkurenční týmy. Šéfka měla pravdu. V tomto kole jsme byli lepší, než třetí. Někdy v průběhu prvního kola znervózněl i jinak vždy klidný Adam a z roztržitosti začal kreslit a psát na papíry, které jsou určené pro psaní odpovědí na kvízové otázky. Ale nestahujme kalhoty, když brod je ještě daleko.

Druhé kolo. Zatímco minule jsme bodovali s vodníky, tentokrát jsme prokázali znalost čarodějnic. Může to vypadat, že rozumíme pohádkám a měli bychom jít do nějaké dětské soutěže ve Studiu kamarád, ale to je omyl! Míra například věděl jméno sexuální čarodějky Ariany Argoni, to rozhodně pro děti není! (Nicméně je zajímavé sledovat, jak náš fyzik při různých příležitostech trousí informace ze svého intimního života. Na stejkovém večeru jsme se dozvěděli o jeho zkušenostech se seznamkami. Teď Ariana … a jsem velmi zvědavý, co to bude příště.) Otrávil nás jen blín, nicméně máme 4 body z pěti. Maturita z češtiny se zdá být slibné téma. Ale když si v zápalu boje nevšimnete pravopisné chyby v předchozí otázce a když nevíte, jaké údaje jsou na maturitním vysvědčení, tak vám nepomůže ani Kladivo na čarodějnice. Zisk osmi bodů nás posunul z druhého místa na třetí.


Další kola už nejsou pro vývoj našeho umístění nijak zajímavá, vezmu je pouze telegraficky:
  • Konec vlády (to není konstatování o situaci týmu, ale téma 3. kola)
  • Martin Šmíd nejen že neexistoval, ale ještě nám vzal bod
  • Některý písničky mají fakt blbý názvy
  • Drogy nám pomohly. Všechny čtyři.
  • Důvody, proč mohou lidé chodit na Eiffelovu věž, jsou někdy opravdu zvláštní: například proto, aby se na ni nemuseli dívat.
  • Nemám rád Opráski!
  • Swingladies mají panáky za bonusovou otázku.
  • Zjevně bychom potřebovali více bonusových otázek, 1 panák nestačí.
  • Situace je vážná. Už ani neřešíme, koho vyloučíme!
Neúspěch zvládáme každý po svém. Adam zmizel. Bára, Míra a Honza hrají fotbálek (Honza vyhrává). Barča sedí na baru. Honza mne bere do týmu na fotbálek. Dávám dva góly. Jsou to vlastňáky. Honza už nevyhrává, zato projevuje neskutečnou míru sebeovládání a nepokouší se mě zabít. Poslední, co si pamatuji, je Malý princi v barvách a zaplacení útraty. Je pravda, že na tento večer bych raději zapomněl, ale měl jsem na mysli kvíz, ne to, co se dělo potom. Zatím se mi podařilo zjistit pouze to, že jsem všechny objímal a že jsem jel domů taxíkem. A modlím se, abych se nedozvěděl nic horšího!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barča Barča | 12. května 2017 v 12:57 | Reagovat

opět záchvat..krásný závěr pracovní doby :))) ;-)

2 Barča Barča | 12. května 2017 v 12:58 | Reagovat

dala jsem 4,5 hvězdy ale mělo to být 5!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama