Noc kostelů aneb Jak být šťastný

9. května 2017 v 15:03 | Michal Novotný |  Co život dal
Možná jsem včera objevil recept, jak být šťastný … Z mnoha věcí, které k mému pocitu štěstí přispívají, vybírám tři (minimálně do doby, než je přehodnotím):
1) Seznámit se aspoň s jedním barmanem.
2) Pěstovat si Kvítka.
3) Péct buchty.

Ad 1) Člověk má někdy těžký den, a tak si zajde do kavárny nebo do baru, dá si kávu nebo drink … a uvědomí si, že sedí sám mezi cizími lidmi, kteří se baví, což na náladě moc nepřidá. Ale když máte "svého barmana", tak vejdete do lokálu a uslyšíte: "Ahoj, Majkle!" … a hned víte, že tu nejste sami. Jako byste přišli na návštěvu k dobrým známým. Děkuji všem svým barmanům!

;-)
Ad 2) Když chce člověk druhým dávat (energii, povzbuzení, úsměv, radu, radost … ), musí taky někde brát. To je fyzikální zákon. A když potkáte člověka, který Vám umí naslouchat, který povzbuzuje Vaše lepší já, který Vám umí složit kompliment, tak je to dar, protože NĚCO dostáváte, máte z čeho dávat a můžete to, co dostáváte, opětovat. Takových lidí je třeba si hledět a pěstovat si je jako kvítka. Děkuji svým Kvítkům. :-)

Ad 3) Zdá se, že na jídlo člověk dostane skoro každého (s výjimkou anorektiků). Upekl jsem dezert a přinesl ho přátelům do Aloha baru. Bylo to včera večer. Měl jsem štěstí, dezert se zřejmě povedl, protože jsem slyšel nejvtipnější uznání, jakého se mi za upečené Nebe v hubě dostalo: "Michale, teď jsi uspokojil několik mužů součastně!" Děkuji, přátelé! :-D

A proč mám v nadpisu Noc kostelů? Včera, když jsem nesl dezert přátelům (a měl jsem tedy kousek svého Nebe v batůžku), procházel jsem brněnskými ulicemi, poslouchal Wágnera a prošel jsem kolem několika kostelů. Napadlo mne, nevím proč, abych si je vyfotil. Dnes mám ty fotografie spojené se svými třemi radami pro štěstí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama