Pub Quiz v oslabení

2. května 2017 v 13:39 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Včerejší večer byl opět ve znamení Pub Quizu. Předcházela mu ale delší konverzace v messengeru.
Zahájil ji Míra otázkou: "Zítra quiz, nebo slavíme titul?" V odpovědích na Mírův dotaz se řešilo, zda jde o titul šlechtický nebo exekuční, že být zazipovaný v RARu fakt není nic moc, že se Honza nebojí použít krásné jméno šéfky týmu, že já doma potají užívám helium a Bára v ordinaci rajský plyn ... a taky něco málo o diplomce.

Míra je bystrý muž pregnantního myšlení, a tak po 29 zprávách, které na něj vůbec nereagovaly, vrátil diskusi zpět informací, že jde na Kometu, ale najde za sebe kvalitní náhradu. Podobně reagoval také Adam ... a druhá Bára napsala, že je nemocná.

V tomto bodě nastal zlom a náš rozhovor značně zrychlil (na cca 19 zpráv za minutu) a nabral na dramatičnosti. Šéfka týmu Bára přitvrdila ("Dva zběhové a jeden lazar! Absentéři!") a okořenila svoje odpovědi ironií. Ostatní zůstávali vcelku klidní a stíhali probrat židovskou třešeň, tiramisu, větrníky, okamžik sedání a zjištění (zní to až fyzikálně, ale souvisí to s jídlem!), Andreje a kedlubny a také odhad moči. Já jsem se víceméně zdržel. Míra si udržoval gentlemanskou polohu tím, že Báru oslovoval Madame a Mylady, a poté ještě napsal, že v blízké době máme čekat krátkou tiskovou zprávu. Musíme ovšem počkat, až přestane sněžit.

Honza navrhl řešit situaci telefonátem do Ronda, že je tam bomba. Adam přišel s kreativní myšlenkou zavolat také do Kentaura, že přijde zubařka - pak už bude záležet na zásahových jednotkách, které riziko vyhodnotí jako vyšší. Situace se poněkud uklidnila poté, co Štěpán přislíbil nahradit tři chybějící členy.

Sešli jsme se čtyři. Někdo z nás se zřejmě před tímto večerem v oslabení modlil, ať jsou všichni svatí s námi. Byli tam - ale ne proto, aby nám pomohli, nýbrž proto, aby byli v otázkách. A nejen oni, objevila se tam také zabíjačka z paní Bovaryové, odmocnina z Orwela, Masaryk na lodi, hořčice v hrnci, cenné předměty v tanku ... a situaci ještě komplikovaly mraky zdvojených písmen a dálnopis. Obzvláště matoucí pro mne byla otázka tohoto znění: "Sparta, Sparta, Slavia, Sparta, Sparta, Sparta, Sparta, Sparta, Liberec, Sparta, _______ (toto jsme hádali), Sparta, Liberec, Sparta, Slavia, Slavia ..." Víte, jaká byla odpověď? Dámy prominou, to nelze napsat jinak: "Banik, p***!"

Notovali jsme si až u muzikálů a Honzovy číselné odhady také přinášely ovoce (až na ty svaté - místo co by nás hlídali, byli v neodhadnutelném počtu na ostrovech). Nicméně budu diskrétní a o pořadí tentokrát pomlčím.

Po quizu se objevil Míra a společně jsme chvíli diskutovali o vaření a vybavení kuchyně: Bára má mísu, Míra nemá mísu, ale bral by Missku. Následovala krátká Mírova glosa, že neviděl Báru s koštětem. Bylo lze ji vidět s mopem, ale Míra je napřed. A kromě toho jsme domluvili termín třetího pokusu o filmový večer. Hle, s jakým přehledem zvládáme také neúspěchy, chtělo by se říct. Ovšem v našich diskusích se s úpornou pravidelností objevuje téma, koho vyloučíme. Došlo i na ně a je s podivem, že tým Swingladies po včerejšku ještě existuje.

Ale já vím proč! Důvodů je 8: máme asertivní a krásnou šéfku, profíka na hledání talentů a na motivaci, skvělého odhadce, který je vždy v klidu, vtipného volnomyšlenkářského fyzika, báječnou chytrou Báru, ochotné a přátelské náhradníky Štěpána a Martina a k tomu i kronikáře! Swingladies jsou prostě DREAM TEAM!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama