Stalo se včera

5. května 2017 v 16:15 | Michal Novotný |  Maléry pana Novotného
Můj kamarád Karel sice ocenil moje články, ale poněvadž je to člověk praktický, uvítal by přece jen něco jiného. Říkal jsem si, že to je dobrá, osvěžující myšlenka a že mu jednou vyjdu vstříc. Jen co najdu námět. Námět se našel sám, právě včera večer. Takže, pokud chcete připravit rychlou, zdravou večeři, postupujte jako já. Pokud můj postup dodržíte do puntíku, neušpiníte ani nádobí.

Měl jsem hlad, lednička zela prázdnotou, protože jsem zapomněl nakoupit, a tak jsem se podíval do špajzu. Ejhle, plechovka cizrny! Jak z ní připravit chutný hommos / hummus? Budete potřebovat toto:
· Stroužek česneku
· Trochu olivového oleje
· Pepř a sůl
· Ponorný mixér
· Vhodnou nádobu
· Otvírák na konzervy

Otevřete plechovku s cizrnou. Pokud jste přípravné a předpřípravné kroky provedli naprosto stejně, jako já, v tomto okamžiku zjistíte, že to není cizrna, ale žampióny. Ty dejte do ledničky, mixér, nádobu a otvírák vraťte na místo, stejně tak sůl, pepř, olivový olej a česnek. Velmi důležité je česnek neloupat dřív, než otevřete cizrnu. Jinak Vám totiž kromě žampiónů zbude také oloupaný česnek, pro který nemáte využití. Ten můj leží na kuchyňské lince a čeká, jak s ním naložím.

Znovu se podívejte do ledničky. Je docela možné, že tam najdete otevřenou sklenici okurek (to byl také můj případ). Jsou zdravé a dietní. K jejich konzumaci stačí pouze ruce, pokud jste delikátnější, tak vidlička. Po takto úspěšné přípravě večeře si ani nesedejte ke stolu a jezte nad dřezem. Mohli byste okurky převrhnout a polít ubrus.


Recept zvládne i naprostý začátečník a nezabere více než 5 minut. Dobrou chuť.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bára Z Bára Z | 6. května 2017 v 11:40 | Reagovat

:D  :D  :D

2 Bára Z Bára Z | 6. května 2017 v 11:42 | Reagovat

:D  :D  :D  jdu vařit oběd dle insturkcí :D

3 Bára Z Bára Z | 6. května 2017 v 11:43 | Reagovat

insturkcí nebo insruktcí nebo isntrukcí... :D ještě uvídím 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama