Hozená rukavice

22. června 2017 v 15:19 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Vyhrát Pub Quiz, to je zavazující. A protože jsme chtěli minulé první místo obhájit, začali jsme se včas připravovat. Adam s Bárou měli nahlášenou dovolenou, Míra si nebyl jistý, jestli přijde, nezbylo než hledat náhradníky - zareagoval Vlastík, který se posledně velmi osvědčil. Kromě toho proběhla válečná porada, na které jsme dohodli několik věcí, které měli vést k porážce týmu HfB: všichni si vezmeme týmové odznaky; pan Kronikář si navíc vezme placku "Free hugs" a nezapomene barevné čtvrtky; pro štěstí opět osaháme příliš často vítězící (přesto oblíbené) mladé germanisty; nebudu se holit. Pokud vám zde chybí dohoda o tom, že například nastudujeme něco z historie či geografie, případně že budeme sledovat aktuality, pak vězte, že náš tým hledá alternativní cesty.

Ještě před 19. hodinou jsem se zajímal, zda Míra přijde. Na to konto mi Honza vysvětlil, že 5 + 2 = 7. Bára tuto informaci doplnila rovnicí 6 - 2 + 1 = 5. Prý to znamená, že přijde. Podivuhodné. Nicméně se nás opravdu sešlo pět: šéfka Bára, Honza (záruka toho, že bude co slavit - ten den úspěšně státnicoval), Míra, Vlastík a já. Přišel čas objednat pití. Poněkud nezvykle jsem si objednal pivo, neboť mi absentující Adam poradil, že růst vousů podpořím extra porcí testosteronu. Objednat si pivo mi přišlo velmi mužné, ale vyvolalo to veliké překvapení u barmana Zdendy: "Máš vousy a už děláš chlapa, jo?!?" V průběhu večera jsem si dal pivo ještě jednou, ale pro extra dávku testosteronu je to asi málo, plnovou pořád nemám. Ještě před zahájením kvízu jsme připravili odznaky, placky a čtvrtky. Bára ověřovala, zda už jsem osahal tým HfB, na což jsem reagoval: "Já jo, a co vy?" Dostalo se mi odpovědi skoro mafiánské: "Na špinavou práci seš tady ty!"

Rozjezd jsme měli excelentní díky Honzovi! Věděl skoro všechno - my ostatní skoro nic. Nabízelo se nechat Honzu hrát samotného a odejít do blízkého East Village (proč to Honzovi kazit, že), ale nakonec jsme zůstali. Jedna z otázek se týkala sportu. Váhali jsme, kterému státu patří označení "fotbalový trpaslík", Vlastík navrhoval Vatikán. Hezká představa - jedenáct kardinálů a prelátů na hřišti hraje fotbal s maďarským týmem. Nakonec jsme museli uznat, že církevní oblečení fotbalu nesvědčí a napsali jsme Lichtenštejnsko, ale nebyla to správná volba. Další ztráta bodu byla způsobena tím, že nenasloucháme hlasu z hůry, totiž šéfce. Toho večera jsme stejnou chybu udělali ještě podruhé. Bára byla rozumná, vyčetla nám to pouze čtyřikrát. Sedm bodů nám (a třem dalším týmům) přineslo první místo. Boj začíná.

Druhé kolo zahájilo téma sobota, pak přišli blondýni. Kdo nám vzal body? Slovenský pivovar, déšť, státní svátek, muzikálová minisérie, Scooby Doo a děti Donalda Trumpa. Ocitáme se na druhém místě, ale od HfB nás dělí pouze půl bodu! Krátké debata o židovství přivedla Báru na filosofickou myšlenku: "Jak to, že máš rád Židy, když jsi taková árijská rasa, Míro?" což Míra s taktem sobě vlastním přešel, ovšem z jeho výrazu se dalo číst, co si o tom myslí: "Je to chucpe!"

Ve třetím kole jsme prokázali znalosti hned z několika oblastí: střední Evropa, střední ucho, Středozemě a zlatá střední cesta. Písničky pozpátku jsme poznali všechny, díky čemuž jsme opět získali první místo. Můžete hádat, kdo nám tam dělal společnost! V pauze se dozvídám, že se svým porostem na tváři vypadám, jako bych vylezl z popelnice. Potěšující bylo, že z té na plasty. Je to sice chucpe, ale bohužel je to taky pravda, tak jsem to po vzoru Míry přešel. Zdá se, že cesta ze stavu "vylezl z popelnice" k výsledku "fešák" bude ještě krušná.

Haiti nám moc štěstí nepřineslo, stejně tak železnice. Mimo jiné jsme měli uhádnout označení lokomotivy, která připomíná jistý předmět. Byla to žehlička. Neuhádli jsme to jen proto, že zadání bylo nejasné: měl to být předmět, který každý z nás používá. Jsme opět druzí, ale první téma posledního kola budí naději: alkohol! Nepoznali jsme pouze bylinu, která je součástí Fernetu. Měla evokovat hořkou chuť a začínat na písmeno Z. Jakýmsi zázrakem se stalo, že Swingladies i HfB vymysleli stejnou neexistující květinu: zhořec! Po alkoholu přišly vrásčité celebrity. Zisk osmi bodů znamenal druhé místo. Mladí germanisté měli jen jediný bod navíc! Hlavní výhra je tedy jejich, ale bonusovou otázku jsme dali a máme co slavit. Ještě než jsme se pustili do oslav a zapíjení, musel Míra spolknout ještě jednu hořkou pilulku (zřejmě ze zhořce): "Vidíš to, tuna železa je vtipnější, než Ty." V jeho očích jsme toho večera podruhé mohli číst ono výstižné hebrejské slovo.

I když nejsme první, máme co zapíjet: Honzovy státnice, bonusovou otázku a ten jediný bod, který nás dělí od vítězství! A když slavit, tak i s kulturním programem: pan kronikář recituje Máchův Máj, Vlastík ho doplňuje dalším evergreenem: "Jan Balada: Neruda česká." Tým HfB nám ovšem háže rukavici: pokud nechceme ztratit čest, musíme příště vyhrát!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama