Jak se z Malešic stalo Waterloo

29. června 2017 v 14:15 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Dnes ráno jsem se probudil s bolestí hlavy a s obsedantní myšlenkou na Malešice. Šéfka týmu se probudila s bolavým prstem na noze a s neodbytným pocitem, že "ty středy jsou čím dál náročnější". Nevím, co ráno bolelo Honzu, ale jeho první příspěvek do týmové konverzace zněl: "Zku*vený Malešice!". Míra o následcích včerejšího večera mlčí. Nechci spekulovat o příčinách našeho dnešního stavu, ale z dálky jako bych slyšel ďábelský barmanův smích! Zřejmě ho platí výrobce tequily.

O vítězství jsme bojovali s těmito týmy: Feclý hlavy, Kulturní barbaři a Barbarští kulturisté. Naše hlavní konkurence tentokrát chyběla, což nám skýtalo značné naděje. Chyběla, bohužel, také moderátorka Katka, role moderátora se ujal muž, který (podle Míry) vypadá jako hokejista Honza Kovář. Náš Honza si to ovšem nemyslí a já pod tíhou důkazů (fotografie) uznávám, že jistá podoba tu je, minimálně pokud jde o druhotné pohlavní znaky. Ty prvotní nemohu posoudit.

Když začnete šetřit vodou a nahlásíte to agentuře Koniklec, dostanete se do kvízových otázek. Tak to udělala rodina Balcarových, my jsme o tom, bohužel, nevěděli. Zato jsme věděli, že tramvajáci ve Francii nosí v těchto vedrech sukně. Praktické, zkusím to navrhnout v práci. Myslím, že bankéři v sukních by určitě přitáhli pozornost klientů. Dali jsme i čtyři z pěti Nehollywoodských otázek a získali jsme 9 bodů. První kolo - první místo (spolu s kulturisty).

Opět nebyl vyslyšen hlas shůry a bylo nám to několikrát připomenuto: v každém kole minimálně třikrát. "Zku* vený Malešice!" Jsem si jistý, že se o nich nikdy nemluvilo tolik, jako včera a dnes. Nebýt jich, byli jsme první! Název této pražské čtvrti stává se pro nás synonymem neúspěchu. Následující téma Židé nám sice přineslo pět bodů, ale přesto po druhém kole klesáme na druhé místo. Neklesáme ovšem na mysli.

Třetí kolo zahajuje téma "co se nechytlo": rohovník (Honza ví - je to z oblasti sportu); podle moderátora prý snadno odvodíme staročeské názvy prvků: ďasík, kazík, barvík a chaluzík (neodvodil to žádný tým); hlubozník je podle Honzy staročeské označení pro pořádnou soulož, pro jistotu jsme ale dali na Míru (a opravdu - je to basa!); uhádli jsme význam zkratky KTZ, ale už ne talentovou soutěž. Následují pohádkové písničky, které nám přinesli čtyři body. Menší rozepři způsobila otázka, při kolika stupních se roztaví azbest. První náš návrh je 1300 stupňů, druhý 1800, Míra na to jde přes kobalt a ocel a snižuje na 1701. To nás sice přiblížilo ke správnému výsledku 1500 stupňů celsia, ale uznání se Míra nedočkal. Zásadní chyba, která se mu nevyplatila, byla ta jednička na konci: kdyby tam napsal nulu, měli bychom bod. Zisk šesti bodů nás přesto posunul na první místo. Opět tam potkáváme kulturisty.

Téma "čaje nečaje" je prý vhodné pro ženy a gaye - zmiňované pohlaví i orientaci v týmu máme, ale bohužel chybí znalosti. Za zmínku stojí snad jen jemnější varianta čaje Earl Gray - jmenuje se Lady Gray, ale jsem přesvědčený, že Honzův návrh Earl GAY by měla firma Twinings využít pro některou z chystaných novinek! Ani rozhlas není naše silná stránka, a tak jsme zpět na druhém místě. Ale jen o bod!

V posledním kole jsme putovali po fotbalové mapě, ale bohužel jsme vynechali Frankfurt. Pak přišly na řadu autogramy - Anne Hathaway píše čitelně, ale pana Bartošku bych prosil, aby se trochu zlepšil, přišli jsme kvůli němu o bod. Závěrečné pořadí: jsme druzí, jen půl bodu za vítězi! Napoleon měl Waterloo, my máme Malešice. Ještě že je v bonusové otázce Izrael, to nám jde, takže máme panáky rumu a můžeme zapíjet žal ... a jistou pražskou čtvrť. Z poza baru přichází ďábelský návrh: tequila. Má to rychlé účinky, a tak jsem zaplatil, nechal jsem si napsat omluvenku (šéfka pro jistotu také) a někdo mi zavolal taxi. Vliv mexické kultury byl znát, podle toho vypadal můj rozhovor s řidičem:
  • "Vy víte, kam jedeme???"
  • "Jo, na Jánskou."
  • "Ještě že ne do Malešic"
  • "???"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bára Z Bára Z | 29. června 2017 v 14:40 | Reagovat

Ráda bych podotkla, že já ty prvky řekla správně, ale bylo to přepsáno...a basu jsem řekla taky...spolu s Mírou..nerada bych,aby mi byly zase upírány zásluhy...což stejně budou :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama