Večer plný opakování aneb Statistika je neúprosná

2. června 2017 v 11:43 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Fyzikové jsou lidé chytří, vtipní, sympatičtí, sportovní i sečtělí, ale poněkud nepraktičtí. Proto se jim snadno může stát, že po krásném dni stráveném na kole mají takové spáleniny od Slunce, že se nemohou dostavit na kvíz. Ne tak lékařky! Ty přesně vědí, co fyzikům poradit: "Příště se namaž!" … toho večera jsme se, myslím, namazali všichni.

Šéfka týmu přišla na poslední chvíli, opět zachraňovala životy v tramvaji. Zvažovali jsme, zda lze život zachránit výměnou plomby, tracheotomií provedenou zubařskou vrtačkou či rajským plynem, který s sebou pro všechny případy nosí každý zubař. Zřejmě mi něco uniklo, protože z vysvětlení jsem pochopil, že šéfka slečnu zachránila pouhou svojí přítomností. Za odměnu jí byly nabídnuty lístky do divadla … ale dala přednost kvízu … buď proto, že je tak zodpovědná, nebo proto, že by se stala předmětem debaty na téma "koho vyloučíme".

Dovolte, abych Vám představil naše konkurenční týmy: nahoře u holičských křesel sedí Nežní barbaři, pod nimi Kulturní barbaři. Naproti nim HfB (neboli Hier für Bire - náš nejoblíbenější a velmi často vítězící tým), za barem LTT (význam zkratky netuším, mohlo by to znamenat "Léta to tutlám", ale raději se na to zeptám). Před barem pak můžete vidět Drahaňáky. Nejvyšší židle je určena pro moderátorku Katku, ta ještě netuší, že toho večera zažije dramatické okamžiky, takže je zatím usměvavá a klidná.

V prvním kole jsme nezabodovali. Po nepříliš dobře zvládnutých aktualitách jsme nepříliš dobře zvládli také téma "Ať žijí doktoři". Z míry nás vyvedla Ábelova cena, respektive obor, kterého se týká. Jediný Ábel, na kterého jsme si vzpomněli, byl bratr Kaina, který pracoval v oboru pastevectví, za které se, počítám, cena nedává. (Co mne ovšem zaujalo, když jsem si Ábela hledal ve Wikipedii, je původní význam tohoto jména: ranní pára nad vodní hladinou, která po východu slunce rychle zmizí. Člověk by nevěřil, že do čtyř písmen se vejde celé souvětí!) Se čtyřmi body jsme obsadili (kupodivu) druhé místo. V pauze domlouváme výlet do Kroměříže a chatu na přehradě. Adam doporučuje, abych byl na zmiňované chatě izolován na balkóně, protože bych svou potenciální přítulností mohl obtěžovat ostatní členy týmu. Díky, Adame … a v Kroměříži Ti radím, abys zvýšil svou pozornost! Hrozí, že si sedneš do tiramisú!

Francouzské regiony nám šly celkem dobře: poznali jsme Bretagne, polévku bouillabaise, vlajku ostrova … ovšem co francouzského máme v lednici nám vrtalo hlavou do poslední chvíle. A byl to Honza, kdo si vzpomněl: dijonská hořčice! Další téma předznamenalo náš konečný výsledek: bramborové medaile! Sport není nic pro mě. Adam se sice pokoušel ověřit si, jestli nevím, který maratonec měl 4. místo v Berlíně, ale marně. Maratonce neznám ani jednoho. Bonusové francouzské departementy odhadujeme (na rozdíl od odhadů v minulém kvízu, kdy se naše odchylky pohybovaly v řádech milionů) celkem přesně, ale bohužel jeden z týmů byl lepší. Posouváme se na třetí místo.

Třetí kolo zahajuje téma WC a s ním se blíží bouře! Tu způsobily dvě otázky: "Proč se WC dříve označovalo dvěma nulami?" a "Jaký je název pro chemickou sloučeninu WC?" … Swingladies trvají na tom, že odpověď "číslo místnosti" zcela jasně implikuje požadované řešení "aby se WC odlišilo od pokojů". Něžní barbaři zase trvají na tom, že karbid není přesný chemický název a že tedy jejich odpověď je správná! Za chvíli se hádá půlka lokálu, druhá polovina se dobře baví a pan hlavní k tomu pouští hudbu jak z grotesky. Katka bledne, její vysoká židlička se pod ní kymácí … ale nakonec to ustojí, všichni se uklidníme a pokračujeme dalším tématem - zpátky v čase. Bonusová otázka, týkající se maximální délky ocasu medvěda hnědého, nás vede k zamyšlení, co přesně má autor na mysli. S odpovědí 22 centimetrů získáváme bod … ale stále jsme na vážkách, o který ocas jde. Další hádka ohledně WC už nemá takové grády, ale Katka přece jen odchází na čerstvý vzduch.

Poslední dvě kola už nepřinesla mnoho zajímavého. Kombinatorika a pravděpodobnost způsobila dvě věci: veliké počítání a hádku uvnitř týmu. Máme jediný bod. Konspirační teorie - opět jediný bod. Hádej, kdo jsem - totéž. Jedině přísloví nám šla, ale stačilo to jen na bramborovou medaili. Bonusovou otázku vyhráli Drahaňáci, ale nevadí - rumy objednal Honza a zapíjíme s ním zkoušku z ruštiny. Zapíjí se také hádka s Katkou a hádka uvnitř týmu, v důsledku čehož se všichni usmíříme. Následuje několik tequil s barmanem Honzou … a někde tady se stane, že se věci začnou dít opakovaně:
· Prochází kolem nás dáma venčící psy.
· Potkávám pana architekta s obrovským vlkodavem.
· Jdu obhlédnout situaci do East Village.
· Znovu kolem nás prochází dáma venčící psy
· Podruhé potkávám pana architekta s obrovských vlkodavem.
· Opět jdu obhlédnout situaci do East Village.
· Honza, zdá se, usíná.
· Volám taxi a jedeme domů.
· Před domem potkáváme Katku na kole.
· Honza nechce domů, pokoušíme se pokračovat a nabíráme směr Aloha bar.
· Potkávám svého barmana z Kahly.
· Ve 3 ráno je kupodivu všude zavřeno.
· Opět potkávám svého barmana z Kahly
· Znovu jdeme domů.
· Podruhé potkáváme Katku na kole.
· Honza zase nechce domů, pokoušíme se pokračovat a nabíráme směr Dřevěný orel.
· Stále je všude zavřeno.
· Honza podruhé toho večera usíná - tentokrát pod bankomatem.
· Po třetí jdeme domů … a tentokrát také dojdeme domů.
· Honza usíná v předsíni a poté na gauči v obýváku.

Blíží se čtvrtá hodina ranní. Zatímco fyzikové jsou nevyspalí kvůli spáleninám, ostatní členové týmu Swingladies to mají v důsledku kvízování. Statistika je neúprosná! Psal jsem to už dříve - průměrný účastník Pub quizu nechodí spát před půlnocí. Dobré ráno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama