Vítězství aneb Sliby se mají plnit

16. června 2017 v 18:38 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Ve středu odpoledne nic nenasvědčovalo tomu, že bychom si měli užít další krásný kvízový večer: Míra se omluvil už minulý týden, Bára hlásila, že se musí starat o štěně a Adam mlčel. To by ještě nemuselo nic znamenat. Ovšem když vám šéfka týmu začne klesat na mysli a napíše "Já na to s*ru", je třeba zmobilizovat síly a zachránit situaci. Já i Honza jsme se do toho s vervou pustili a v podstatě jsme slíbili, že tentokrát budou super otázky a že vyhrajeme. A už předem jsme litovali naši hlavní konkurenci (Hier für Bier), protože dnes zcela jistě nebudou první! Zabralo to a šéfka nakonec napsala blazeované "Pfff, tak jo". Na poslední chvíli se mi naštěstí podařilo sehnat posilu - Vlastíka. Jeho oborem je historie, čímž výborně doplňuje torzo našeho týmu. Má vousy, takže zapadá do prostředí (Kentaur Bar and Barber Shop) … a tak jsem se tentokrát neoholil … ve víře, že nám toto moje gesto přinese štěstí. Dobrým znamením bylo i prohlášení moderátorky Katky: "Dneska jsou super otázky, to bude pohodový kvíz!" Fajn, zbývala už jen maličkost: OPRAVDU VYHRÁT.

V aktualitách jsme se dozvěděli, že zaměstnanci radnice musejí močit v sedě a že dopravu v Bratislavě zastavily labutě. Pravda, podstatou úspěšného kvízování je, že to VÍTE, ne že se to máte dozvědět, takže rozjezd nebyl úplně nejlepší. První vlaštovkou byla filharmonie v reflexních vestách na staveništi. Chanel ovšem nepobouřil ani plavkami, ani krajkami … ale bumerangem. Druhý z pěti bodů v aktualitách přinesl Honza s Tomášem Sivokem. Následovaly nejcennější značky světa, kde jsme získali čtyři z pěti bodů. Celkový zisk šesti bodů nám přinesl 3 místo. To mne trochu zneklidnilo. Ale říkal jsem si, že když si pro štěstí sáhnu na přespříliš často vítězný tým HfB, určitě to pomůže. Sáhnul jsem si na všechny. Nabádal jsem i ostatní členy týmu Swingladies, ale marně.

Oceány nám daly plný počet bodů, horší to bylo s hybridy. Kdo je otcem a matkou muly i mezka Honza věděl, poznal i Hanebný pancharty. Pancharty Primuse jsme neznali, stejně tak hanebného Lisenka. Připočítejte šířku Mariánského příkopu, získáte 7 bodů a (pozor!) vyšvihnete se o jedno místo nahoru, navíc šlapete hlavní konkurenci na paty! Svitla naděje a po pauze přišel Josef. Věděli jsme (nikoliv DOZVĚDĚLI JSME SE), kdy má svátek, dvě ze tří literárních postav, kdo byl náš dědek Josef, čím se vyučil strýc Pepin a poznali jsme i Pepe jeans. Parlez-vous francais? To se neptám, ptali se nás. Jako francouzštinář jsem dostal příležitost - četl jsem všechny francouzské názvy (a opravdu jsem si to užíval). A náš tým ukázal, co v nás je: ELO + Paul McCartney + Frühlingová + Piti piti pa + 2500 = 5 bodů. k tomu 4,5 za Josefa a dostáváme se na 1. místo! Nechtěl jsem radostí křičet, předvedl jsem tedy pouze pantomimu, kterou šéfka ocenila slovy: "Ty bys to mohl natočit jako gif!"

Abych si udržel čistou hlavu, odložil jsem víno a odhodlal jsem se zůstat do konce kvízu jen na vodě. Začali jsme tématem New York v seriálech. První otázka se týkala Sexu ve městě. Na to Vlastík prohlásil: "Jinej seriál, než Sex ve městě, neznám." … což Bára komentovala slovy: "Myslím, že teď ale začnou ty jiný!" Nevěděl Vlastík, věděli ostatní. V další fázi na nás Katka vytasila dřevo: dýmky, modely, hudební nástroje, jasan … všechno jsme dali! Pak přišel číšník Gunther, ale bod nám nepřinesl. Předvádím další gif a naše hlavní konkurence klesá na 3. místo. Už ani šéfka nepochybuje a do posledního kola jdeme s dlouho neviděnou bojovností!

Vlastík sice zná jen Sex ve městě, ale tohle kolo bylo jeho: vojevůdci. Začali jsme americkou občanskou válkou. Trochu jsme zaváhali u Žižky (měl koule z olova a my jsme měli hádat, co měl uschované v zadní části těla - pokud to nevíte, byl to olověný zásobník, prý se to učí na základní škole). Göring byl tlustý, proto Vlastík poznal jeho uniformu, navíc věděl i bitvu u Thermopyl. Skóre nám kazil jen kožešník Žukov. Posledním tématem večera byli tři v jednom - dali jsme dva (body z pěti). Jako bonus jsme společně vydedukovali, kolik obyvatel má Trocnov. Vyhráli jsme! Přesně, jak jsme prorokovali a slibovali! Nevím, jestli to způsobilo to odhodlání, se kterým jsme motivovali šéfku, nebo moje sahání na vítěze … nebo ty Vlastíkovy a moje vousy, ale byli jsme první! Hlavní konkurence 6 bodů za námi!! A mně vám bylo těch HfB opravdu líto … v oslavách mi to ovšem nezabránilo!Objednali jsme cognac Rémy Martin, přijali jsme gratulace a poukaz … a naše radost byla bezbřehá! Hned jsme také psali odpadlíkům (a chvíli to vypadalo, že se stanou předmětem oblíbené a dlouho nerealizované debaty "koho vyloučíme"). A tady někde jsem buď udělal chybu, nebo první krok ke změně svého image: majiteli Kentaura jsem slíbil, že se tři měsíce nebudu holit (i Barber shop potřebuje příliv nových klientů). Možná bych to nebral až tak vážně, ale druhý den mi přišla zpráva, že chlapské slovo, podpořené plácnutím, slibem a rukoudáním, platí. Takže přátelé, sliby se mají plnit, proto se do 14. září NEHOLÍM. A vím, co dělám. Zdenkova zpráva totiž obsahovala PS, které mne naplňuje nadějí: "Budeš fešák!" … beru to jako slib!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama