Když nevíte coby, vyřeší to Tobi!

27. července 2017 v 17:18 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Ivane, jelikož moje blogy mají mnoho slov, přejdi rovnou na poslední odstavec, pouze pro Tebe jsem napsal krátké shrnutí.

Tak jsme se sešli v plném počtu: Bára, Honza, pan Kronikář a tři náhradníci (Tom, Ivan a Vlastík). Vlastík mne včas informuje, že mu "jedou gely" (do vlasů? lubrikační? … a tohle řeší v práci?) a z toho důvodu přijde se zpožděním. Dostavil se také maximální počet týmů, takže všechna místa byla obsazena. Týmu Swingladies dělali konkurenci týmy Muchkin, All Clevers, Papírová růže, Kulturní barbaři, Barbarští kulturisté a HfB, které jsem si tentokrát neosahal pro štěstí, byť to mein Chefin navrhovala.

Můj návrh, abychom si mezi sebe rozdělili dny, kdy studujeme aktuality, neprošel. Zaznělo jen lakonické "Kdy je budem studovat? A který zdroj je ten správný?!?" … podle toho to také dopadlo. Dva body z pěti. Zaujala mne zejména otázka ohledně knihy "Naši pastýři" - shodou okolností Ivan dodal aktualitu z osobního života svého syna, která byla na podobné téma: "On už má ve školce dva chlapce, které bačuje!" Šikovný chlapec, zřejmě po tatínkovi. Ani částečně uznané státy mnoho nepřinesly. Byli jsme dokonce tak blazeovaní, že jméno muže s iniciálami MA jsme se nepokusili ani vymyslet. A tak se ocitáme se čtyřmi body na šestém místě.

Chvíle pro reklamu: "Chcete být zdraví a fit? Potřebuje Vaše tělo minerály a stopové prvky? Chcete být originální? Pak použijte Ivanovu metodu: po každém panáku sklenici Vincentky! Je zdravá. Je osvěžující! A hodí se ke každé přiležitosti!!"

Druhé kolo bylo mnohem úspěšnější. Letní slunečné téma spolu se sportovními zajímavostmi jsme prošli se ziskem 8,5 bodu, což nás posunulo na třetí místo. Pokud rozumíte historii, filmům, literatuře, příbuzenským vtahům ve "vyšších kruzích" a psaní na stroji (stačí psaní levou rukou), dáte to taky. Jen obludný počet záměrných vlastňáků jsme neodhadli zcela přesně. Je to s podivem, protože vlastňáky ve fotbálku mi jdou báječně. Toho večera jsem měl opět příležitost to předvést.

V pauze probíráme obsah alkoholu v jablečném džusu. Je tam! Ale nemusí se uvádět na etiketě. Takže řidiči, pozor na následky: pokud ho vypijete litr, tak nejen že nadýcháte, ale ještě se pos***te! Bližší informace Vám podají Honza a Tomáš.

"Škoda lásky, kterou jsem Tobě dala." To se ozývalo od našeho stolu s příchodem tématu Škoda. Kromě vědomostí o této značce aut se hodily také znalosti o pohřbívání. Rozvířili jsme debatu, zda je možné a legální pohřbít jednoho člověka na čtyřech místech. Vzhledem k tomu, že jistého francouzského šlechtice, který zesnul v cizině, před převozem do vlasti uvařili, aby se nezkazil, považoval jsem to za celkem možné. Podle Wikipedie (oblíbený zdroj autorů otázek do Pub kvízu) se kostra dospělého člověka skládá zpravidla z 207 kostí. Z toho vyplývá, že dospělého člověka můžete pohřbít až na 207 místech. Není to zajímavé?! Další téma bylo poslechové: One hit wonder. Ale ani moderátor netušil, kdo jistou známou píseň převedl z mollové tóniny do durové. Osobně jsem s kamarádkou vyzkoušel opačný postup, když jsme píseň "Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí … šťastné a veselé" převáděli na jiný svátek, ne tak veselý: "Po roce den upálení mistra Jana Husa, den upálení mistra Jana Husa přichází … nešťastné a smutné!" Získáváme 6,5 bodu, ale ze třetího místa se nehneme. Od mladých germanistů nás dělí pouhé tři body, jsme rozhodnuti bojovat do posledního dechu!

Téma první věta je zcela jistě doménou HfB, my jsme byli spíš průměrní. "Já ty první věty spíš přeskakuju. Informace o vlaku, který kamsi jede, není příliš návodná. Já moc nečtu." - to je jen malá ukázka objektivních důvodů naší průměrnosti. Mlýny a pekárny, to už byla jiná. Bohužel si nikdo z nás nevybavil, jak správně vypadá hrací plocha hry Mlýn, což nám vzalo jeden bod. Stále třetí místo. Rozdíl od HfB zvyšujeme na čtyři body.

Mezi zvířaty jsme si vysloveně libovali. Jen jsme váhali, zda jistý sci-fi film lze ještě označil jako béčkový, když je tak neskutečně příšerný. Podle Swingladies (zatím nevyužitý zdroj autorů otázek do Pub kvízu) je pro tento film adekvátní písmeno Z. A to bůh ví jestli!

"Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží." Zdá se, že duch Boží si při vznášení nad vodami udělal pár selfie a ty odeslal do kvízu. Hádali jsme vodní polochy. Snad ještě zajímavější, než určení jejich názvů, byl odhad rozlohy jedné z nich: já ji poměřoval s Květnou zahradou v Kroměříži, Vlastík podle hloubky, Tomáš z loďky (nebo z kajaku?) … Kdybychom náš výsledek zdvacetinásobili, získali bochom bod. Mladí germanisté mají to vítězství snad předplacené, nebo se nad nimi vznáši duch Boží. My jsme si udrželi třetí místo, navíc jsme získali panáky za bonusovou otázku. Aspoň máme natrénováno na dnešní řízenou ochutnávku rumů v Kentauru.

K naší velké radosti přišla Katka a Ladislav (jehož jméno si cizinci pamatují díky písničce "What is Love"). Honza přiznává, že slovo "erudovaný" používá zásadně a pouze v mé nepřítomnosti, nebo když jsem na šrot. Vyprávím historku o tom, jak mne dojalo porno. Následně jdeme hrát fotbálek - mnoho zájemců chce slyšet moje zvukové efekty a podívat se, jak bravurně netrefím míč a s jakou elegancí dávám vlastňáky. Zdá se, že tentokrát je to i zdokumentováno. Blíží se zavírací hodina a blíží se také Adam se štěnětem. Na pořadu dne je návštěva barmanů v Aloha.

Chvíle pro genderově nekorektní reklamu (určeno pouze pro muže): "Dělá Vám potíže seznamování? Nevíte, jak oslovit dívku? Bojíte se neúspěchu při seznamování? Půjčte si Adamovo štěně! Zatímco pijete drinky na baru, štěně se seznámuje za Vás! Výsledky garantujeme - slečna nabídne místo vedle sebe v posteli, psí pelíšek i misku s vodou! Místo v posteli štěněti - pelíšek Adamovi."

V Aloha jsem se dlouho nezdržel. Prohodil jsem pár slov se svojí slečnou asistentkou a s Oskarem, dal jsem si Hamburger a plecháček (třetí zprava) a šel jsem domů. Jelikož mnozí ještě mají v čerstvé paměti moji ztrátu mobilu, košile a paměti, chci zdůraznit, že jsem útratu v Aloha zaplatil a domů jsem přišel s mobilem i s horní částí garderoby. A bez doprovodu bubáka s piercingem. Bylo půl druhé. Dobrou noc.

Shrnutí pro Ivana: Vlastíkovy gely způsobují zpoždění. Duch se vznáší nad vodami a nad Hier für Bier. Odhalili jsme tajemství jablečného džusu. Adam bude spát v předsíni. Bubák tentokrát nepřišel. Blog obsahuje dvě reklamy - na Vincentku a na Tobiáše. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára bludicka Bára bludicka | 27. července 2017 v 18:34 | Reagovat

Ano video jak hraješ ... no hraješ ... fotbálek msm 😄👌

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama