Kvízování bez šéfky aneb Hlášení s trochou poesie

20. července 2017 v 14:34 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Jak to vypadá, když týmu chybí pevná ruka šéfky, která jela nasát atmosféru Colours of Ostava (a spolu s hudbou a alkoholem nasává také popílek a smog)? O tom začnu trochu netradičně - limerickem:

Swingladies svou účast zrušili,
bez šéfky jen prohru tušili.
Pak se znovu hlásí.
Ptáš se, pročpak asi,
když místem šestým se zkrušili?!

Hier für Bier přítomni nebyli,
ale i tak jsme za debily!
Ztrátu v prvním kole
nedoženem, vole!
Škodíci prvenství dobyli!

Šéfky žal nesmí být veliký,
proto se stáváme škodíky.
Bonusový rum
vykouzlil náš um,
nikoliv znalosti všeliký.

Tak tedy popořádku. Sešlo se nás pět: Ivan (dadaistický aristokrat), Tomáš (zřejmě masochista - přestože jsem mu posledně kazil fotbálek všemi myslitelnými způsoby, chtěl se mnou hrát znovu! Možná ho zaujaly moje zvukové efekty), Adam (díky práci měl v poslední době účast nízkou, ale tentokrát přivedl i štěně), Míra (kvůli kvizu si dal štreku na kole už v úterý) a pan kronikář. Ivan mne hned v úvodu informoval, že pokud hodlám zapomenout mobil, peněženku, košili nebo průběh večera, není to on, kdo mi smí promlouvat do duše. Od toho je tu Bára. Současně mě poučil, že "kdo se ráno nestydí, ten se v noci nebaví", z čehož vyvozuji, že na posledních večírcích jsem se opravdu bavil.

Naší konkurencí byly týmy: Ogy a Škodíci, All clevers, Kulturní barbaři, Zaklínači, Něžní barbaři a tým Tým. Pokud jde o počet týmů, účast tedy byla maximální. Ne tak konkurence, chyběli nám naši oblíbení mladí germanisté. Nijak nám to ale nepomohlo.

Aktuality jsou naší slabou stránkou! Je to jisté a nezbývá, než začít studovat patřičné servery. Vím, že správné hlášení nadřízenému má obsahovat také návrhy řešení: ve čtvrtek může aktuality nastudovat Míra, v pátek Adam, víkendovky si vezmou na starosti obě Báry, pondělí Honza a úterý já. Návrh zatím čeká na schválení šéfkou. Pojďme na další téma - maso. Dozvěděli jsme se, že ťuhýk, ač je to roztomilý ptáček, je pěkná svině! Napichuje svoje oběti na trny! Dále jsme zjistili, že nízký roštěnec najdete na obrázku pod číslem 2. Marián Masný také nepatří do oblasti, které rozumíme. Míra naštěstí věděl, který nový druh masa měl být v ČR zaveden (krokodýlí) a odhadli jsme, že z Jávy pochází tempeh. Máme šesté místo. Toto místo si udržíme až do konce kvízu.

Ve druhém kole jsme si vedli o něco lépe. Tři body nám přinesla Evropská dezintegrace. Na tomto místě chci poděkovat kolegovi z práce: "Paolo, Tvoje přednáška o počátcích EU zanechala stopy! Díky ní jsem si zapamatoval informaci, která nám přinesla bod: Evropské společenství uhlí a oceli!" Následně moderátor Víťa přišel s výborným nápadem: vyberte nejmenšího! Naštěstí mu nešlo o naši výšku ani o velikost pánských přirození. Hledali jsme zemi s nejmenším počtem obyvatel (věděl Adam), nejkratší film (věděl Ivan), premiéra, který byl nejkratší dobu ve funkci (špatný odhad), nejmenší přehradu (věděl Tom, ale nedali jsme na něj) a nejmenší astronomickou jednotku (díky, Míro). Ty bonusovky nám moc nešli, tak se o nich tentokrát nebudu šířit a raději pojďme dál.

"Herní konzole" spolu s tématem "Když byl Šemík ještě hříbě" dali opět prostor Ivanovi, ale získali jsme jen 4 body z 11. Nastal okamžik, kdy se vybíralo zápisné. Nemaje drobné, provedl jsem zajímavou směnu: chybělo mi 30,- Kč. Za stravenku v hodnotě 95,- korun mi Adam dal 50,- korun. Míra mi chtěl také pomoci, a tak jsem mu dal stravenku a on mně 40,- korun. Zřejmě nejsem zrovna dobrý obchodník, ale pocit z toho mám opravdu pěkný a zbylo mi ještě na nějaké to pivko.

Pěkné bylo také 4. kolo, které začalo příjmeními. Ta nám šla výborně, ale zdá se, že manželce prince Charlese nemůžeme přijít na jméno. Pak přišly přesmyčky. Zatracený zlobivý děcko a zatracená zedníkova pomůcka (otázka č. 6). Slota a salto byla malina, stejně tak tenor a terno. Slyšeli jste někdy slovo rotel? Já, bohužel, ne - protože kdyby ano, ortel bych už věděl. Lampion a amplion jsme naštěstí dali také, takže jsme získali 7 bodů, k ničemu nám ale nepomohly.

V posledním kole jsme si vedli nejlépe. dokazuje to zisk 10 bodů. Dokonce jsme si věděli rady i se skateboardy. Pravda, trošku jsem se zarazil u otázky číslo 10 (neúplná loga): z kusu loga svítila písmena SER a vedle toho bylo napsáno slovo "hadry". Jediné, co mne napadlo, bylo "ser na hadry!" Naštěstí Adam odhalil ReSERved! Na řadu přichází rum, fotografování a vzápětí nás opustil Míra s Adamem (letní kino) a Ivan (domov). S Tomem jsme u posledního pivka vyzpovídali Zdendu, abychom se dozvěděli odpovědi na otázky:
  • Kolik toho vypije průměrný Čech na francouzské svatbě?
  • Kolik lahví čeká ubytované hosty na pokoji?
  • Kolik dalších pokojů musíte obejít, abyste mohli vypít to, co průměrný Čech?
  • Kolik francouzských lékařů ošetřuje zraněnou přítelkyni?
  • Jak dlouho se na francouzské svatbě čeká na pivo?
Škoda, že jsme s Tomem nevydrželi déle. Krátce po našem odchodu totiž dorazil Vlastík, aby si s námi připil, a Honza, aby vypil postcoitální škopek. A tak jsme se už nedozvěděli, jak úspěšní jsou mladí vědci ve frisbee, ani podrobnosti o Honzově osobním volnu. Ale protože oblibuji limericky, přidávám jeden, jehož autory jsou studenti anglistiky FFMU (a tematicky se hodí k postcoitálnímu škopku):

V Máchově Máji už nebylo,
jak Lori velice zlobilo,
že zvolal ve chvíli,
kdy se blížil k cíli:
"Jarmilo! Jarmilo!! Jarmilo!!!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama