Večer kdy nebyl Pub kvíz aneb Záhada

10. července 2017 v 11:47 | Michal Novotný |  Maléry pana Novotného
Ač byla středa, toho večera se Pub kvíz nekonal. Přesto (nebo právě proto) se mi na tento večer sešlo několik aktivit, z nichž každá svým dílem přispěla k záhadě, kterou nedokážu rozluštit. Tento seriál má pět dílů. A já už pátý den marně hledám rozuzlení pro díl šestý. Mám jeden nápad.

Díl 1.: Schůzka.
Domluvil jsem si schůzku. Schůzku, na které mi záleželo. Záleželo mi na ní velice. Ten typ schůzky, kdy se vymydlíte, oholíte (to jsem ovšem vynechal - sliby se mají plnit a já se tři měsíce holit nesmím), obléknete si to nejlepší, co máte, nenavečeříte se, abyste nevypadali tlustí (jak se později ukázalo, byla to první chyba, kterou jsem udělal), použijete nejlepší parfém, učešete se (vynechal jsem - není co česat), nasadíte nejsvůdnější úsměv a vyrazíte. Čekáte, už je 15 minut po času, kdy jste se měli sejít, a tak napíšete zprávu. Následně se dozvíte, že pro bolest hlavy a pro nezájem se schůzka ruší. Jste odstraněni z přátel na FB a odcházíte domů - voňaví, hladoví, vymydlení ... ale už bez úsměvu.

Díl 2.: Panák na žal
Zdrchaný M. se rozhodne, že přece nebude trčet doma. S náladou na bodu mrazu vezme batůžek, do uší si pustí hudbu, která má pomoci překonat žal, a vyráží do Aloha. Dává si panáka na zahnání trudnomyslnosti. Ten v kombinaci s přátelskými barmany zabírá a nálada se poněkud lepší. Již méně zdrchaný M. však ještě musí za kamarádem před Janáčkovo divadlo, a tak se loučí s barmany, přislibuje pozdější návrat a vyráží na další povzbuzující setkání.

Díl 3.: Virtuální kamarád
Před asi rokem jsem v oblíbeném baru poznal báječného kamaráda. Pokaždé, když jsem mu pak napsal, zda se můžeme vidět, neměl čas nebo nepřišla žádná odpověď. Občas se stalo, že sám napsal - ale to jsem zase nemohl já. Po nějaké době jsem začal mít pocit, že jsem si ho vymyslel - nebo že to je jen virtuální bytost. Ale onoho večera se kamarád ozval - a opravdu jsme se setkali. Před Janáčkem! Musel jsem to zdokumentovat na fotografii, jinak by mi nikdo nevěřil. Když jsem dorazil na místo, překvapilo mne, kolik lidí na Janáčkových trávnících bylo! Popíjel jsem víno, pozoroval hvězdy (neboť jsem ležel - alkohol mi lehce stoupal do hlavy) a užíval si toho, že kamarád opravdu existuje. Moje nálada jde stále nahoru.

Díl 4.: Hladoví studenti
Na trávníku před Janáčkem vedle nás leží a sedí studenti. Dvě dívky a jeden mladý muž. Dáváme se do řeči. Studenti mají hlad. Jsou to vegetariáni. Virtuální kamarád, jeho známý a já se vydáváme do večerky na nákup jídla a pití. Poté, co hladové studenty uspokojíme sýrovou a tuňákovou bagetou, otevíráme víno a pokračujeme v pití a povídání. Na stupnici přítulnosti se posouvám o pár příček výše. Obětí večera je milá studentka (sic!). Ale slíbil jsem návrat do Aloha, proto tam odcházím.

Díl 5.: Aloha
Lehce ovíněn přišel jsem do Aloha baru, dal jsem si ještě jednoho či dva panáky na žal, který už beztak byl ten tam, zaplatil jsem a odešel domů. Sám. Pamatuji si ještě, že mám rozepnutou košili ... a pak přichází ráno. Probudil jsem se doma, s batůžkem, dveře od bytu zavřené a klíče zevnitř. Cajk.
Realita byla poněkud jiná. V Aloha jsem nezaplatil, nemohl jsem si vzpomenout na PIN. Kromě toho jsem se druhý den ráno dozvěděl, že jsem tam zapomněl peněženku. Ještě že jsem ji neztratil. Sám jsem prý neodcházel, doprovázel mě (slovy mého barmana) snědý bubák s piercingem v bradavce. (A to vážně?!?) Odcházel jsem s mobilem a v košili - ale domů jsem došel bez mobilu a bez košile. Ten mobil mě tak nepřekvapuje - mohl mi vypadnout, bubák mě mohl okrást ... ale ta košile, to je prostě záhada! Kde jsem se na cca třech stech metrech mohl svléknout z košile? A jakou roli v tom hrál snědý bubák?

Díl 6.: (Ne)pravděpodobné rozuzlení
Vůbec nevím, jak se to s tou košilí stalo, ale napadlo mne možné řešení: Bubák je fetišista!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anděl Anděl | 11. července 2017 v 13:50 | Reagovat

to máš z toho života, jakej vedeš! :-)

2 moiffflerse moiffflerse | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:30 | Reagovat

Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme. Cheers

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama