Proč je dobré šmírovat a kdo si zaslouží poděkování

3. srpna 2017 v 12:56 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Tým Swingladies (alias Swingers) má jednu krásnou tradici. Každý týden hrajeme hru "Kdo půjde na kvíz". Hra má vcelku jasná pravidla a standardní průběh. Šéfka vyšle do týmové konverzace výše zmíněný dotaz. Honza a pan Kronikář reagují promptně a souhlasně. Ostatní členové týmu napínají. Mistrem v tomto oboru je Adam, Míra tak silné nervy nemá. Proto i tentokrát bylo od počátku jasné, že na kvíz jdeme tři (píšu náhradníkům).
Čtyři!
Šest + štěně (odvolávám náhradníky)!!
Sedm + štěně!!!
Šest + štěně!!
... a tak nás opravdu bylo pět. Bez štěněte.

Před začátkem hry přišla Bára s aktualitou. Němečtí vědci udělali průzkum, který dokazuje, že šmírující muži žijí o pět let déle. Konkrétně ti, kteří vyvinutým ženám koukají na poprsí. Deset minut šmírování = 30 minut aerobního cvičení! (Chvíli jsme se zaobírali otázkou, kdo takové výzkumy platí, ale došli jsme k závěru, že tento výzkum by většina mužů dělala bez nároku na odměnu.) Vzešla z toho zajímavá myšlenka: ženy budou chodit do fitka a mužům stačí, když se na ně budou dívat. Tomáš chtěl experimentálně dokázat, že když bude cvičit a při tom šmírovat, získá 5 + 5 let navíc! Jelikož u tohoto experimentu hrozí pád činky na Tomášovu hlavu (což v důsledku znamená zisk 5 + 5 a ztrátu 50, poněvadž přijde o život), rozmyslel si to. Možná by bylo zajímavé prozkoumat, kterou část mužského těla musejí šmírovat ženy, aby žily o pět let déle. Vidím to jasně před sebou - německé vědkyně si pozvou ženy a dívky na šmírování vyvinutých mužů. Před začátkem experimentu se odehrává tento rozhovor:
  • "Slečno, vy půjdete do srovnávací skupiny RUKA."
  • "Já jsem chtěla POKLOPEC."
  • "Tam už je plno, ještě můžete do skupiny ZADEK, pak už je tam jen NOHA a PLEŠ."
  • "Tak já beru ten ZADEK!"
V první kole nastal historický okamžik - věděli jsme všechny aktuality: co se nosí na poště, s čím si hrají v Rusku, kdo má narozeniny, co není aktuální a jaké příjmení má Florian. (Ale možná zajímavější by byla tato otázka: Odhadněte počet příjmení, která Florian NEMÁ!) Pak přišla policie. Neznali jsme odpověď na dvě otázky. První se týkala jistého policejního sboru, jehož název (soudě podle znaku) by měl být "Ptáci nad bludištěm". Ta další pak byla pod nálepkou "Policejní chvilka poesie". I tak jsme první a spolu s ostatními týmy tvoříme krásnou sestupnou řadu:Swingladies (8 bodů), HfB a Myší síla (7), Kulturní barbaři (6), Sanchez (5) a Prosperita a lidskost (4).

V pauze se před Kentaurem probírají rozvody a ženy zlatokopky. Bára konstatuje, že asi něco dělá špatně, protože zatím nemá ani vilu, ani milion na kontě. Budiž jí to ke cti … ovšem jestli se tou debatou inspirovala, tak Bůh ochraňuj chlapy v jejím okolí! (Ale mezi námi, už se těším na ty večírky v Bářině vile!)

Ve druhém kole přicházejí koně. Jedna z otázek se týká jistého šachového úkazu. Míra nelení, nakreslí si šachovnici a hledá řešení. Je to vědec, a tak se do problému ponoří natolik, že přestane vnímat okolí. A tak zatímco my už paseme koníčky, Míra se stále pohybuje na své šachovnici a ani mu nevadí, že tato má poněkud netradiční rozměry: 7 x 7 polí.


Další téma je barevné a my hledáme čísi matku. Známe rok narození. V hlavě po ní pátrám a komentuji to slovy:
  • Já: "Kolik jí tak mohlo být, když jsem …"
  • Tom: "... bojoval v řadách Hitlerjugend?"
Minulost mne zase dostihla!

Třetí kolo. Víťa se nás pětkrát ptá, na co autoři kvízu zapomněli. Zdá se, že na tři z pěti věcí jsme zapomněli také. Čeští písničkáři nám moc nepomohli, Michael Jackson už vůbec ne. Do vedení se proto dostává Myší síla (23 bodů), my jsme druzí (20), HfB třetí (19) - to nás značně motivuje, a tak se plni odhodlání vrháme do čtvrtého kola. Téma německé země nás nepotěšilo. To je něco pro mladé germanisty, ne tak pro nás. Ale Honzova četba Ottova slovníku naučného zřejmě zanechala stopy a získáváme tři body. Srdeční záležitosti jsme vyřešili s přehledem, jen kde má srdce prezident jsme nevěděli. Snižujeme sice bodový rozdíl oproti Myšákům, ale HfB nás dohnali!

V pauze navazujeme na Bářinu aktualitu a probíráme coury (chodí pomalu) a běhny (chodí rychle). Tomáš s Mírou to propojují s cyklistikou a informují mne, že cyklisti jsou šlapky. To je dobře vědět!

V posledním kole si přišel na své každý: nejdříve se podávají saláty, pak přicházejí topmodelky. Přítomným mužům se zvyšuje tepová frekvence a jejich životy budou po tomto kvízu o 5 let delší. Vítězí Myšáci, za nimi jsou mladí germanisté, Swingladies jsou třetí.

Pro tento kvíz jsem si nachystal překvapení: jedno kolo navíc. S tématy, která jsou blízká mému týmu (respektive Báře a Honzovi) - stomatologie a nohejbal. Ale znáte to, když je téma Slunce, stejně se vás zeptají na kytku. Když je téma ostrovy, chtějí vědět něco o svatých. A tak i já jsem se u stomatologie ptal na detektiva a u nohejbalu na třetí zuby v Malůvkách. Aby to Bára s Honzou neměli tak jednoduché, zapojily se všechny týmy! Přesto byly Swingladies první a získali sladkou odměnu. Podělili se o ni se všemi.

Přichází bonusová otázka a my počítáme medaile. Myšáci je spočítali líp, ale protože mají hlavní cenu a protože jsme měli druhý nejlepší odhad, panáky jsou naše! A tak jsme v jednom kvízu získali dvě ceny a obsadili tři místa na bedně! To si zaslouží trochu sentimentu a hodně velké poděkování:
  • Víťovi za to, že mi umožnil jedno kolo navíc a že to tak krásně odmoderoval!
  • Týmům Myší síla, Hier für Bier, Kulturní barbaři, Sanchez a Prosperita a lidskost za to, že se do kola navíc zapojily!
  • Báře, Honzovi, Mírovi a Tomášovi za to, že v kole navíc obhájili první místo!
  • Maje Husáčke za recept na tvarohovou buchtu - měla úspěch!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama