Suvenýry

10. srpna 2017 v 16:49 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
O historii týmu Swingladies jsem doposud nepsal. Na začátku to byla skupina čistě dámská, dnes (navzdory onomu "ladies" v názvu) převažují muži. Z původní sestavy zůstala pouze Bludička (šéfka). Zdá se, že mužská společnost jí vyhovuje, protože nám včera napsala: "Málo co mě vzruší tak, jako kvíz s vámi." To ovšem nemůže říct Míra, který včera hledal vzrušení v blízkých setkáních jiného druhu, Adam s Bárou využili letních dní k cestování, stálý náhradník Tom dal přednost vzrušujícím zážitkům s Jiřím (přišli po kvízu s úplně propocenými tričky). Naštěstí pomohla věda (Vlastík a Marie) a v Kentauru se nás sešlo pět. Také týmů bylo pět. Mladí germanisté byli v oslabení, to v nás zažehlo naději, která ale "prskla a zhasla docela" (jak pravil klasik).

Toho večera mne dvakrát napadli hadi. Ne že by na mne v Kentauru útočili plazi, napadli mne jako odpověď na kvízovou otázku. Hned v aktualitách se ukázalo, že čísnké ženy hady v kabelce nenosí. Škoda. (Ve druhém kole jsem hledal hada v křoví, kolem kterého angličané mlátí klackem, protože nechodí kolem horké kaše. Had tam opět nebyl.) Po aktualitách přišly žirafy. Bludička správně říkala, že žirafíkovití jsou hmyz. Neposlechli jsme. To je jako s těmi Malešicemi: neposloucháš šéfku, nemáš bod! Po prvním kole jsme tak bohužel poslední. Od vítězících Hier für Bier nás dělí 3,5 bodu.

Anglické idiomy mne poučily, že kdybych byl ranní ptáče, dostal bych za odměnu červa. Díky, to si raději pospím. Pak jsme hledali arašídy v podzemí, ale dostali jsme za to jen dva body. Díky tomu setrváváme na pátém místě a prohlubujeme rozdíl od HfB na 7,5 bodu! Moderní komunikace a Punk, to už bylo iné kafe! Tato témata nás posunula na 4. místo. Setrvali jsme na něm až do konce kvízu. Není se co divit, když nevíme, které město se skrývá za názvem "Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit". Nehledě na to, že stupně ohrožení zvířat nám připadají spíš jako stupně opilosti: málo dotčený, téměř ohrožený, zranitelný, ohrožený, kriticky ohrožený … (v tu chvíli jsme byli zatím málo dotčení).

Poslední naději jsme vkládali do panákové otázky. Ale odhadnout počet obyvatel jisté obce s využitím rovnice 1 člověk = 5 lišek = 7 zajíců asi nebyl nejlepší nápad. Věda tuto rovnici doplňuje matematicky podloženým zjištěním, že člověk je ve stejné taxonomické úrovni, jako měkkýši. Bonusovku jsme nedali, a tak jsme si objednali třikrát Mickey Mouse (rum s ušima). Bludička na to konto prohlásila: "Já můžu mít klidně i kripla, mně to nevadí." Nemluvila ovšem o potenciálním partnerovi, měla na mysli myš se třema ušima. (Na vysvětlenou dodávám, že rum, servírovaný ve sklenici ozdobené dvěma kulatými čokoládami, připomíná myšáka Mickeyho.) Zřejmě jsem se začal dostávat do fáze "téměř ohrožený" a místo tequila jsem řekl tekula. To jsem ještě nevěděl, že přede mnou je dálší fázový posun.

Po kvízu jsem chvíli pohovořil s mladými germanisty. Probrali jsme několik témat, mimo jiné i lingvistiku: Chomsky, Karlík, Večerka, Saussure … Zavzpomínal jsem si na studia a na Saussurovu knihu "Kurs obecné lingvistiky", v níž můžete najít kouzelnou větu tohoto znění: "To platí u a i u i." Když to řeknete nahlas, je to ještě lepší. Že nerozumíte? Já na to taky koukal jako puk, než mi došlo, že zmíněná věta má tento význam: "To platí u samohlásky A, stejně tak u samohlásky I."

Do Kentaura za námi dorazil Tom s Jirkou (který prý nekouří, nepije a neš*ká - kouřil i pil, jen tu poslední aktivitu nám neukázal, tak nevím … ale věta "Její prdelka je hezčí než obličej" svědčí spíš o opaku). Začal jsem se blížit k okamžiku, kdy rozdávám free hugs, a Bludička položila otázku, kdo že je dneska na řadě. Honza i Tom už to mají za sebou, nabízel se Jiří. Nezůstalo jen u něj, ale to až později v Aloha baru. Obětí objetí se stali Mára, Ivan, Pepa, Bára … V Aloha se mi rozrostla řada přirovnání, jak vypadám s vousy: jako bych vylezl z popelnice, docela dobrý, jako mušketýr, jako Krakonoš, jako bezdomovec … Přírůstkem bylo hodnocení "úplně hrozný". Nemůžu se dočkat, až ze mne bude fešák, jak mi slíbil Zdenda.

Abych měl na tento večer památku, vyfotil jsem si třikrát černočernou tmu a vyvěsil jsem ji na messenger jako "Můj den". Nevím sice přesně, jak se mi to podařilo a proč jsem to dělal, ale vzbudilo to mnohem větší ohlas, než normální fotka. V životě mi na můj den nereagovalo tolik lidí! Ohledně dalších suvenýrů z kvízového večera (dnes ráno na ně byly četné dotazy) musím říct, že cizí košili jsem si domů nepřinesl, dokonce jsem ani nepřišel o tu svou. Ale v batůžku jsem objevil nápojový lístek z Kentaura. Slibuji, že ho vrátím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama