Triumfální vítězství aneb O důležitosti přípravy

29. září 2017 v 14:17 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Přípravu na středeční kvízování jsme nepodcenili. Proběhla porada části týmu, během které jsme se pilně připravovali na téma aktuality. Porada začala ve Stopkově pivnice, poté se přenesla přes Panoptikum, Poslední leč a Jakoby do Aloha. Byla značně vyčerpávající, ale rozhodně přínosná. V podobném duchu byla i druhá porada ještě menší části našeho týmu (Bašty, Aloha, Bastila … a ztracený kufr - to není podnik, ale výsledek akce; zde chci zdůraznit, že kufr nebyl můj). Ještě že jsem měl od úterka dovolenou! Nicméně na středu jsem se cítil velmi připraveně!

Náš barman Honza nám zarezervoval stůl, na kterém nás čekala cedulka "Swingers mix 3 - 10 ks". Což celkem odráží realitu, protože i když se jmenujeme Swingladies, o sexu mluvíme celkem často a počet přítomných lidí v týmu je zcela pravidelně do poslední chvíle neznámý. Tentokrát nás bylo šest - Míru zastoupil náš první náhradník Tom. Tým doplnil pes Tobiáš, jehož hlavní rolí bylo rozptylovat ostatní týmy svou přítulností a tím je připravit o body. V prvních třech kolech mu to šlo, ve čtvrtém ale polevil a v pátém už rozptyloval pouze nás. Zřejmě proto, že týmů bylo tentokrát osm! Nechyběli naši oblíbení Hier für Bier, já jsem byl pověřen zaregistrovat nový tým Aloha (kamarád Ondra, kterého znám z Aloha, a jeho slečna učitelka).

Aktuality jsme dali skvěle, což byl zajisté výsledek poctivé přípravy. Jen ty kriticky ohrožené druhy zvěře jsme střelili špatně. Ovšem téma Angelika, to byla jiná! Plný počet bodů! Kupodivu i díky tomu, že znám dobře film Slunce, seno … Po prvním kole jsme tedy první, ale v těsném závěsu za námi jsou mladí germanisté. V pauze se věnuji Tobiášovi … tedy spíš on mně: tulí se, kouše, olizuje a Adam nabádá mne, abych ho olíznul taky. Byl v tom zcela jasný záměr: olíznutí Tobiáše vyfotit, fotku zveřejnit, udělat ze mne zoofila a připsat tak další kapitolu do mého životopisu. Swingladies už mi vymysleli kapitolu Hitlerjugend a pedofil … a soutěž o nejlepší kapitolu pokračuje.

Úspěchy jsme slavili i ve druhém kole s tématy průmyslová revoluce + sport a tráva. Pravda, nebyli jsme s to si vzpomenout, jaké zboží se může vlakem dovážet z Lince, napadlo nás jen linecké cukroví a živě jsme si představovali, jak je lopatami házejí do nákladních vagónů. Že sportovci užívají trávu, vím od Tomáše, druhé kolo potvrdilo, že je to celosvětový trend. Proč ne, ale nic pro mne, čtyřrozměrné vidění + slzy, které s pleskáním tečou do kýblu + ležení naznak před hospodou nepatří mezi zážitky, které bych si musel zopakovat. Jsme opět první, HfB klesají na třetí místo (Tobiáš se snaží). Zrzci nám ve třetím kole jdou, ale Známá alba pro nás známá nejsou. Přesto si (po reklamaci jednoho bodu) držíme první místo, ale už nejsme sami! Germanisté jsou tam s námi!

Další kolo přineslo sedmičku v letopočtech a ústí řek. Postupně jsme vytvořili krásné kresby Jižní, Střední i Severní Ameriky a Afriky, kontinenty nám jdou. Ale to je, bohužel, tak všechno. Tobiáš se taky nesnažil, proto klesáme na druhé místo. Kdo je první, není třeba říkat, že. Poslední kolo skýtalo jisté naděje: TGM a jarní louka. Tobiáš ovšem rozptyluje nás a na konkurenci kašle. Ty vědomosti tam byli, ale když jste neustále pod stolem a hladíte štěně, tak to značně nabourá vaše soustředění. Triumfální vítězství proto patří mladým, oblíbeným germanistům (kterým jsem slíbil, že v tomto článku použiji i slova "zdrcující prohra" … škrtám si, mám splněno). Ale přiznávám, během dvou kol získali o 10 bodů víc! Klobouk dolů! My máme druhé místo.

Doufali jsme v zisk panáků, ale Wimbledonskou otázku jsme nedali. Panáky jsme přesto měli, protože Bára (nikoliv Bludička = šéfová, ale naše okatá, krásná tmavovláska) měla před časem narozeniny, které bylo třeba oslavit. To se také stalo - mužská část týmu (tedy nikoliv já) slavila fotbálkem, ke kterému jsem se posléze přidal. Předtím se mi důkladně věnovalo štěně … doufám, že to nikdo nefotil. Ale mám zákaz. Veškerá snaha o výchovu Tobiáše šla vniveč poté, co jsem ho "vychovával" já.

Toho večera vedly moje kroky z Kentaura do Aloha, kde jsem měl sraz s týmem Aloha. Dozvěděl jsem se zajímavou aktualitu o slečně, které zvracela do kabelky (což mi evokovalo kresbu mého spolužáka ze střední - jeho dílo se jmenovalo Pozvracená žena), doufejme, že se to objeví v příštím kvízu. Abych nezahálel, procvičoval jsem si angličtinu, neb od úterý chodím do kurzu s báječnou lektorkou (hned v první hodině odhalila, že jsem pub´s animal či jak se to píše). Příležitost ke konverzaci v cizím jazyce mi poskytl sympatický Ind a jeho krásná řecká přítelkyně. Procvičoval jsem zejména poslech a slovíčka yes, no a really. Oni jsou zřejmě pokročilejší, procvičovali kde co (včetně francouzských polibků … měl jsem chuť se zapojit, francouzština mi jde celkem dobře). Kolem čtvrté hodiny ráno jsem usoudil, že příprava na příští kvízové aktulity i příprava na další hodinu angličtiny je dostatečná, a tak jsem se odebral domů. Připravovat se z knih, číst, studovat a učit se - to je určitě důležité. Ale není nad to, když se připravujete v reálných situacích.

Týmu Hier für Bier děkuji za to, že mne nabádali, abych psal o triumfálním vítězství. Z nadpisu to vypadá, že jsme vyhráli my. Pokud jde o náměty, co mám použít ve svých článcích, uvítám další spolupráci!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama