Začátek příběhu aneb Stylistická cvičení (II. díl)

1. září 2017 v 17:05 | Michal Novotný |  Co život dal
Recept
Šťavnaté profily v županu
Příprava šťavnatých profilů zabere cca 24 hodin, ale není náročná, zvládne ji i mírně pokročilý kuchař. Vezměte dva zralé profily z Facebooku, okořeňte je trochou zpráv z messengeru, přidejte 2 ks telefonních čísel (ani víc, ani míň!) a nechejte několik hodin odležet. Dobře odleželé profily podlejte pivem a dejte je na pár hodin dusit. Pivo v případě potřeby průběžně dolévejte. Dušení ukončete v okamžiku, kdy oba kousky ztuhnou. Poté odložte pekáč pod peřinu, kde dojde k vzájemnému prostoupení chutí a zároveň oba profily dojdou. Že jsou hotové, poznáte snadno - změknou. Nakonec každý z nich zabalte do županu z hebkého těsta. Servírujte každý zvlášť. Jako příloha se hodí pusinky.

Hospodský kvíz
I. téma - Facebook
 1. Jak dlouho trvá odeslání žádosti o přátelství a její přijetí? (cca 1 hodina)
 2. Jak poznám, že žádost o přátelství byla přijata? (objeví se oznámení)
 3. Jaký je minimální počet profilů pro vytvoření skupiny či týmové konverzace? (dva)
 4. Mohu na svém profilu jinému uživateli zpřístupnit informaci o telefonním čísle? (ano)
 5. Lze na Facebooku vytvořit událost a pozvat na ni jiného uživatele? (ano)
II. téma - Jaselská open
 1. Který alkoholický nápoj patřil v rámci "Jaselská open" mezi nejoblíbenější? (pivo)
 2. Jakých aktivit bylo možné se zúčastnit? Jmenujte alespoň jednu. (fotbálek)
 3. Kolik členů týmu Swingladies se této události zúčastnilo? (3)
 4. V kolik hodin tato street akce končila? (ve 22:00 hod.)
 5. Bylo možné se po ukončení Jaselská open někde v blízkosti napít? (ano, například na Veveří)
Bonusová otázka: Kolik cizích lidí přespalo v bytě M. v noci z 26. na 27. srpna? (1)

Limerick
Žil jednou muž ne až tak mladý,
ten hledal svou lásku snad všady.
Klik na profil však
mu stačil až tak,
že po vášni má strach ze zrady.

Policejní záznam
Pátrání po zmizelé osobě V.
Výpověď zadrženého M. (Zápis z šetření, pořízeno v neděli 27. 8. 2017 ve 12:00.)
Zadržený M. vypovídá, že hledanou osobu V. poznal toho dne ráno přes Fajsbuk. Nikdy dříve se prý neviděli. Strávili společně večer na Jaselské, kde vypili několik alkoholických nápojů, především piva. M. doznává, že se dopustil mírného harašení, ale hledaná osoba V. prý u něj přespala dobrovolně. Z bytu zadrženého M. odcházela kolem mezi 10:00 - 11:00. Po hledané osobě V. zůstalo v bytě zadrženého M. blíže nespecifikované množství vzpomínek a emocí (v tuto chvíli jsou součástí důkazních materiálů).

Poznámky režiséra
z natáčení 126. epizody seriálu "Známosti pana M."
 • "M., prosím tě, když odesíláš tu žádost o přátelství, netvař se zničeně. Potřebuju spíš zvědavost a očekávání. Tvoje postava už má nějaké ty zkušenosti za sebou, je to 126. díl! Nechci, aby to byl sráč, co to vzdal."
 • "A v tom místě, když ti přijde první zpráva, jsi tu radost zahrál skvěle, ale bacha, uhýbáš ze záběru, trošku omez ten pohyb."
 • "Teď budeme točit tu cestu na Jaselskou. Nervozita a očekávání, to bylo na zkoušce dobrý, ale vynech tu cigaretu. Nechci vidět ani ten IQOS, ještě budeme mít potíže, že propagujeme kouření."
 • "Stop, stop! Kriste pane, M., u toho fotbálku vypadáš jak šílenec, naprostej blázen! Mírni se v těch zvucích. A že to hraješ úplně strašně, nevadí, fotbálek nebude v přímým záběru. Nezapomeň ten pohled na přicházejícího V. Ať je tam vidět překvapení! Tak kamera, klapka ..."
 • "Teď si sjedeme tu líbačku na ulici. Snaž se být takový nesmělý, jako že se trochu bojíš, ostýcháš. Ta tvoje postava dlouho nic takovýho nezažila, tak to musí mít PROŽITEK! A pak můžeš spustit tu vášeň. Ale zas to nepřežeň, ta největší vášeň je až v té scéně po příchodu domů."
 • "Pane vrchní, tady panu M. nalejte už jen nealko, nebo se nám opije doopravdy. A ostatní na místa. Osvětlovači, potřebuju spíš intimní atmosféru, uberte světlo. Kompars poprosím o ty zvědavé, překvapené až pohoršené pohledy na M. a V. Chlastat pivo, to jo, ale abyste dělali to jediné, co máte ve scénáři - koukat se na ně - to vás ani nenapadne. Takže točíme záběr "hospoda na Veveří"! Všichni se připravíme ..."
 • "Herci dobrý, dejte si pauzu. KAMERAMAN! Hned sem!! Co to točíte, člověče?! To není porno, já potřebuju celkový záběr, ne detaily! Máme to na druhý kameře?"
 • "Teď už sfoukneme jenom to rozloučení a končíme. M., tady potřebuju vidět tu změnu výrazu: loučíš se, zasněný úsměv - prožil jsi nádhernou noc, vášeň a ještě to v tobě doznívá ... a pak zlom, smutek, obava, nejistota, jestli se ještě uvidíte. Do toho už pojedou titulky, takže v tom záběru budeš nějakou chvíli viset. Tak si dej záležet!"

Jednoslabičně
Žil byl chlap, měl vous, byl sám. Chtěl mít rád, tak klik - a ždal. Tu hle, kdos šik mu pís, on hned se chyt a v ten den již se ti dva zří. Pár slov je fajn. I těch pár piv na chuť si dát a pak hru hrát. Tu zrak mu pad na tvář (ten jas, těch krás!), hned kiss a jdou zas kams pít mok a kvas. Je noc, v tmě té svit hvězd se skví. A těch dvou krok je ved až tam, kde žár i cit hned vzplál. Pak už jen šok - snad vzal to ďas? Sen byl to as. Však ne, ten bloud se splet! Krás pln je zas ten svět.

Televizní program
08:00 Nuda v Brně (romantická komedie, ČR 2003)
9:00 Seznámení (rodinná komedie, Sovětský svaz 1955)
10:00 Dopis příteli (krátkometrážní, Československo 1957)
11:00 Čekání (drama, Itálie / Francie 2015)
20:00 Večírek (romantický, Francie 1980)
21:00 Světáci (komedie, Československo 1969)
23:00 Francouzský polibek (Romantický, VB / USA 1995)
24:00 Pivo (komedie, USA 1985)
1:00 Vášeň a cit (romantický, VB / USA 2007)
08:00 Sex ve městě (romantická komedie, USA 2008)
10:30 Dlouhý čas loučení (drama, Československo 1983)
11:00 Svedená a opuštěná (drama, Itálie / Francie 1964)
14:00 Nečekaná naděje (romantický, Německo 2010)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama