Poučení, rady ... a něco málo o kvízu a motivaci

15. října 2017 v 10:07 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Poučení: Kdo chodí do Kentaura v pondělí, ve středu od týmu se oddělí.
K tomu, aby člověk sám sebe diskvalifikoval ze středečního kvízování, stačí málo: jít v pondělí do Kentaura. Je tam totiž pondělní kvíz. Pravda, Zdenda s Honzou mi slíbili, že když se zkáruju na mraky až tak, že si nic nebudu pamatovat, tak mě ve středu neprásknou. Dokonce mi slíbili napsat omluvenku do práce. Nezkároval jsem se, zato jsem měl obavy, že budu vyloučen z týmu, protože jsem vlastní neopatrností způsobil jeho oslabení. Nestalo se. Přisuzuji to vlivu theobrominu - tým se ládoval čokoládou Milka (svou jemností tě láká, je nejlepší, co může Šmíd! … ale proč zrovna Šmíd?!? A kdo to je?!?)

Přesto jsem se v závěru kvízu dostavil, abych svou přítomností Báru, Honzu, Tomáše a Vlastíka podpořil. Dobře jsem udělal, dostal jsem totiž rady, jak se dostat do Guinnessovy knihy rekordů:
  • 1) Zápis do knihy rekordů za největší zdevastování skokanského můstku a za nejkurióznější smrt. Mám strach z výšek. Neumím lyžovat. Stačí se tedy vyškrábat na skokanský můstek, nasadit lyže … a nezapomenout před tím udělat poslední pořízení.
  • 2) Zápis za největší počet nabouraných aut. Nemám řidičák … auto jsem řídil pouze jednou: pod vlivem. Můj "učitel" byl také pod vlivem. Byla tma. Úkol zněl jasně: přejet s autem od jezírka k vratům garáže. Popis terénu: vpravo jezírko, vlevo obrovský kmen, za autem schody do domu … Nastartoval jsem dle pokynů, dokonce se mi podařilo auto rozjet … pak jsem pustil volant, zakryl si oči a křičel: "Dělej s tím autem něco! Já nevím, kde je brzda!" Můj "učitel" byl naštěstí pohotový.

Ale abych napsal i něco o kvízu. Viděl jsem poslední kolo - téma Bond girls. Proběhlo 5 obrázků, týmy hádaly název bondovky. Přišly správné odpovědi: první Bond girl - název filmu (od našeho stolu se ozve slovo "kurva"); druhá Bond girl - název filmu (od našeho stolu se ozve slovo "kurva"); třetí Bond girl - název filmu (od našeho stolu se ozve slovo "kurva") … bondovky neznám, ale zdá se, že tři herečky byly lehké děvy. Nelze nevzpomenout na film Dědictví …

Pokoušel jsem se podle odpovědí odhadnout témata - aktuality, měny, cosi geografického, cosi australského, jazyky a Shakespeare, to bylo celkem jasné, ostatní už méně. Odhadl jsem, že jedno z témat mohla být abeceda: "Jaká jsou první čtyři písmena abecedy?" (tým píše CDBA - špatně!); "Děti, a jaké je první písmeno abecedy?" (tým píše A - správně!); "Tak, a teď si znovu vyzkoušíme napsat všechna první čtyři písmena!" (tým píše ABDC - opět špatně!) … Další téma, které se mi podařilo odhadnout dle odpovědí, byla povolání: harmonikář, toaletářka a nevěstinec - to byla slova, která napověděla. Jen jsem si v tomto kontextu nevěděl rady se slovem souostroví. A také si nejsem zcela jistý, co přesně dělá člověk s profesí ostřikovač.

Tým Swingladies skončil na čtvrtém místě. Oslavili jsme to fotbálkem. K výkonům nás motivovalo poprsí a poklopec … i když se ukázalo, že obojí spíše rozptyluje, než pomáhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama