Titul zabrali Hier für Bier aneb Předpoklady k vítězství

6. října 2017 v 13:55 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
V minulém článku jsem psal o triumfálním vítězství našich oblíbených mladých germanistů. Tím pádem tento titul(ek) nemohu znovu použít, byť by se hodil, protože předběhnout HfB o 14 bodů, to už je triumf non cuc plundra (jak zaznělo v jedné pohádce). Chtělo by se napsat, jak jsou členové týmu Swingladies chytří, že vyhráli s neuvěřitelným ziskem 48 bodů. Ale musím přiznat, že tentokrát to byla (dámy prominou) z pr**le klika. A proto bych se rád rozepsal o tom, co k té klice pomohlo.

Prvním předpokladem bylo dát dohromady plný počet lidí. To nebylo snadné. Poté, co jsem vyslal dotaz, kdo jde kvízovat, dostal jsem šest tragických odpovědí: ještě nevím, zvažuju, možná jo, spíš ne, Adam a Bára cajk. Možná se ptáte, proč je odpověď "Adam a Bára cajk" tragická. Odpověď je jednoduchá: tato odpověď znamená, že teď si to oba myslí, ale bůhví, jak tomu bude za 24 hodin. Žádnou jistotu to nedává. Odeslal jsem tedy zprávu náhradníkům a vytvořil jsem si seznam. Tomáš poznamenal, že to vypadá jako seznam budoucích partnerů (Honza už v ten okamžik měl splněno). Vytáhl jsem tedy na světlo jiný seznam - "přátelé žluté pohovky" (to jsou ti, kteří neušli mým free hugs), ve kterém měl pro změnu splněno Tomáš. Tím jsem eliminoval další komentáře. Vývoj počtu účastníků v posledních 12 hodinách před kvízem byl dramatický: Honza slíbil, že zlomí Moniku, ale nezadařilo se. Několik náhradníků odmítlo, ale přesto v 1:34 se zdá, že nás přece jen bude šest. Situace se ovšem nadále vyvíjela: v 6:17 - 5 ks, v 8:33 - 4 ks, v 8: 54 - 2 ks, v 10:47 - 3 ks, ve 12:44 - 2ks; ve 13:22 - 3ks; 14:05 - 4 ks; 14:10 - 6ks. A opravdu jsme přišli v plném počtu. Překvapivě chyběl Adam i Bára.
Jiskru naděje přinesl čtyřlístek, který se mi ve středu podařilo najít. Ale ten by sám o sobě nestačil, k vítězství nám pomohlo mnoho dalších věcí:
 • máme v týmu milovníky sportu, divadla a literatury
 • posloucháme český rozhlas a křepelky
 • máme v týmu vědce a odborníka na odhady
 • jezdíme na hory
 • umíme násobit a dělit
 • odebíráme vědecké časopisy
 • sledujeme správné aktuality a volby
 • někteří z nás pamatují francouzskou revoluci, jiní o ní mají načteno
 • umíme francouzsky, rusky, latinsky a česky
 • umíme spočítat Jágra
 • a máme fakt z pr**le kliku!
V průběhu večera slyším od čtyř lidí, čí nepřítomnost také přispěla k prvnímu místu Swingladies. Nepřítomnost je riskantní podnik, hrozí pomluvy, vyloučení a můžete přijít do řečí.

K úspěchu napomohlo také to, že jsme správným způsobem využili pauzy. Tomáš mi barvitě líčil, že sex je víc, než kolo. Poté vyprávěl historku o tom, jak přetlačoval kuličku. Z nejmenovaných zdrojů jsem se dozvěděl, že Madonna večer se v Kentauru koná díky tomu, že Zdenda dělá zpěvačce manažera a Rade Madonnu holí. Na to konto hledáme gynekologické křeslo. Neúspěšně. Vlastík nám poutavě vypráví o tom, co dělá s gelem, a co mu pak pomůže na skvrny. Nejmenovaný člen týmu (poté, co pohledem sjede mne a Zdendu) sezná, že Zdenda to má delší.

První místo bylo tedy výsledkem splnění mnoha předpokladů a oslavili jsme je pivem, šipkami a fotbálkem. Moje osobní skóre bylo 2:2 (dva góly do branky protivníka, dva vlastňáky). Skóre u šipek jsme nepsali, což byla chyba, po třetím kole už jsme si nepamatovali, kolik bodů máme. Zde bych rád poznamenal, že ženská ňadra nejsou dostatečnou motivací pro lepší výsledek. Tedy aslespoň pro vědce.


Slavili jsme až do zavíračky Kentaura, poté se čtyři z nás přenesli do Poslední Leče, kde jsme navázali kontakt s architektem a s jeho kamarádem. Proběhlo to způsobem poněkud netradičním: "Jdu takhle kolem a koukám na vás, že bych si s vámi vykládala, přemýšlím, jestli mě oslovíte. Vy to neděláte, tak to jdu udělat já. Je to pro mě poprvý, tak na mě buďte hodní." Zabralo to báječně. Pana architekta jsem si (spolu s Nelou) odvedl po třetí hodině ranní domů, neboť oba prošvihli rozjezdy a odjezdy. Žluté sedačce jsme se zdárně vyhnuli a šli jsme spát. A když říkám spát, nemyslím sex. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama