Leden 2018

Why to be Michael

30. ledna 2018 v 12:55 | Michal Novotný |  Articles in English
Motto
 • "Being vulnerable is the only way to allow your heart to feel true pleasure." Bob Marley
 • "We are never so vulnerable than when we trust someone. But paradoxically, if we cannot trust, neither can we find love or joy." Walter Anderson

People say, that
 • my heart is open to the other people
 • I am vulnerable
 • it is easy for me to trust
 • I let others to touch my heart and soul so easily
 • I am sensitive and it makes me weak …
and that it is not good for me at all.

Yesterday I wanted to become my complete opposite. I wanted to be like Catherine, Samir, John or Dominik. But it has changed.

I can be stronger, but I do not want to close my heart. I can be less vulnerable, but I will still trust the other people. I can cry less, but I let the others touch my heart and soul … because I want to be … Michael!

No change, just balance is what I need. And I know that in the end I will either get a person for life or a lesson for life. Isn´t it a good reason to stay the same?

What are you afraid of?

25. ledna 2018 v 22:11 | Michal Novotný |  Articles in English
We all know it … dating, meeting, enchanting, admiration, happiness … but also doubts, fear and silly questions. Two people in one head. The first one asks:
 • "Does he really like me?"
 • "Am I good enough for him?"
 • "Does he want to meet me again?"
 • "Should I write less messages?"
 • "Why am I so impatient?"
 • "Is he looking forward to our meeting too?"

The second one answers: "Michael, don´t be crazy! Let it flow and remember his words: ´I like it too. So much!´ Remember the moments, when he kissed you. The touches can´t lie, you know? Be quiet!"

Bulvární zprávy o Swingladies

25. ledna 2018 v 19:31 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Kvízování, které proběhlo tuto středu, přímo navozuje bulvární atmosféru, kterou jsem posledně slíbil! I když byl tým Swingladies v oslabení (přišel jen Honza, Vlastík a já), zvládli jsme náročnou konkurenci (Kulturní barbaři, Hier für Bier, L2 a Myší síla) s grácií a skončili jsme na druhém místě.

Hned v aktualitách jsme se dozvěděli, že díky jisté aplikaci nechtěně otěhotnělo mnoho žen! V couloirech se říká, že otěhotněla také šéfka našeho týmu, a to rovnou se dvěma členy Swingladies! Potvrdil to i Facebook, když jí předpověděl dvojčata ještě letos! Takže zaručená zpráva.

Z jiného soudku byla otázka týkající se Českých lvů. Tu jsme sice nezodpověděli správně, ale zato víme na beton, že zapisovatel týmu je Lvem salonů, což může potvrdit několik žen a dokonce i jeden muž: jisté dámě v nejlepší letech usínal s rukou na ňadrech a se starším gay mužem prožil bouřlivou noc, po které zůstalo kolem postele mnoho kondomů. Pokusil se prý svést i jistou studentku, ale neúspěšně.

Pokud jde o ptáka ohniváka, tam jsme zabodovali. A také s jistotou víme, že největšího ptáka v týmu má odborník na vesla a pádla. Šéfka týmu potvrdila, že mu říká Kentaur, ale o rozměrech odmítá hovořit.

Teplotu vznícení u různých komodit jsme sice věděli správně, ovšem seřadili jsme ji naopak v důsledku nepozornosti. Při té příležitosti jsme se ovšem také dozvěděli, že panu kronikáři se zapalujou lejtka! A to už delší dobu!! Pokud jde o počty nevhodných protějšků, boduje. Pokud jde o výsledek = vztah, pak můžeme s jistotou říct, že zatím nezabodoval.

Další z otázek se týkala muzea rekordů, opět úspěch. Pan kronikář nám potvrdil, že rekordmany v neúčasti na kvízu je jistý mladý pár, který je zřejmě na Bahamách nebo existuje pouze jako virtuální entita schopná komunikace přes messenger. O jejich sexuálním chování nám díky tomu není nic známo.

O stěhování slepců jisté země do jedné vesnice jsme nevěděli nic, ne tak o slepotě jistého muže vědy, který si v Indii všímal pouze krav. Mluvil o nich několikrát! Podezření o zoofilii se nepotvrdilo, víme bezpečně, že hledá ženu. Zachytili jsme ovšem rozhovor muže vědy s vrchním zapisovatelem, který potvrzuje obě výše zmíněné zprávy:
 • V Indii je to všude samá kráva!
 • To je jak v Brně, tady taky potkáš krávu na každým rohu!

Filmové otázky jsme dali všechny, včetně Schindlerova seznamu. A dozvěděli jsme se také o dlouhém seznamu úkolů dalšího muže vědy! Na prvním místě slečna a aktivity s ní spojené. Podrobnosti o spojeních nemáme, ale již si připravují bydlení, které způsobilo značný nárůst úkolů a značný pokles v účasti.

Totálním fiaskem byly české řeky, do kterých skáčou zhrzení muži, takto nápadníci zapisovatelovy kolegyně. Jelikož naše řeky nebývají až tak nebezpečné a jelikož všichni mladí muži umějí plavat, přežili všichni, ale bylo jich hodně.


Na každém šprochu pravdy trochu. Právě jsem propral VŠECHNY členy týmu včetně stálých náhradníků. Jestli zveřejnění tohoto blogu přežiju, můžete se těšit na další.

Výzva

24. ledna 2018 v 12:22 | Michal Novotný |  Co život dal
Nedávno jsem na profilu jednoho mladého muže četl pěkné motto: "Každý den se dějí skvělé věci!" Vzpomněl jsem si na ně na přelomu roku, který mi přinesl několik obtížných situací. A vzpomněl jsem si na ně i dnes. Výzva pro mne: je 24. den roku, najdu 24 dobrých věcí, které mi letošní rok přinesl?

Sedl jsem si k počítači a v hlavě jsem procházel den po dni, událost po události ... a můj úsměv byl stále větší. Výzva splněna! Mám plný počet ... a toto je výsledek:

 1. romantická schůzka
 2. vzrušující okamžik
 3. párty století
 4. fantastická afterparty
 5. inspirující muž
 6. dojemná chvíle
 7. pomoc od přátel
 8. odpuštění od blízkého člověka
 9. vášnivé polibky
 10. krásná noc a sex ... milování
 11. zajímavý pracovní úkol
 12. něžný dotek
 13. užitečná příležitost
 14. úspěšná zkouška trpělivosti
 15. správné rozhodnutí
 16. nečekané uznání od šéfky
 17. milý mail od bývalé šéfky
 18. dárek pro štěstí
 19. splnění dlouho odkládaného úkolu
 20. radost ze studia
 21. úspěch v práci
 22. milé pozvání
 23. vítězství v hospodském kvízu
 24. nové přátelství
Udělalo mi to radost a dalo mi to naději ... A co Vy? Najdete svých 24 dobrých věcí, které tento rok přinesl? Chcete se přesvědčit, že každý den se dějí dobré věci? ... Tak hodně štěstí!

Přednosti pozadí

19. ledna 2018 v 15:05 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Po debaklu minulého týdne, který byl korunován ironickýmy pohledy krásné moderátorky Katky a přezíráním naší úhlavní konkurence HfB, jsme byli rozhodnuti, že tentokrát si jdeme pro vítězství! Pravda, účast potvrdilo jen torzo týmu, chyběly nám takové kapacity, jako je Honza (odborník na odhady a aktuality), Vlastík (bezkonkurenční vědec), Míra (exaktní fyzik) a Adam s Bárou ...

Na druhou stranu naše čtveřice, která se zúčastnila, oplývá mnoha dalšími přednostmi, vedle těch charakterových a vizuálně strhujících jsou tu i znalosti různých oborů (pro kvíz velmi užitečné noty, vesla, pádla a zubařina - tedy přesně ta témata, která se vyskytují zřídka) a také zkoumání předností jiných lidí (lehčí forma voyerismu a šmírování). Větší část torza našeho týmu prohlíží mužská pozadí (případně zkoumá míry kentaurů), někteří jsou naopak zaměřeni na černošky. S příjmením Černoušek to ale jinak nejde. Takže vybavenost k vítězství byla stoprocentní.

Hned v prvním kole nám pomohla obhlédnutá pozadí k odhalení slavného herce a sukničkáře, vycházející sportovní hvězdy a nepříjemného problému jistého Japonce (nebyl to průjem, jak se ozývalo od nejmenovaného účastníka kvízu). U témat "roztrhaná šalinkarta", "kardinálové", "osmičkové roky" a "judo" už jsme s pozadím nevystačili, nepomohla ani znalost not a pádel, přesto jsme si udrželi průběžné první místo. Pak dorazily černošky a Černoušek si přišel na své ...

Zdrcující bylo ovšem 4. kolo s přiřazováním, které nepodpořil ani kofein. Naštěstí to bylo obtížné nejen pro Swingladies, ale také pro DOS, Kulturní barbary, Hier für Bier a pro tým Tým, a my jsme si tak udrželi první příčku. "Renesanční lidé" a "šelmy" - to už byla malina ... jak by řekla Halina ... Jen s těmi odhady jsme byli úplně v ... pozadí. Při počítání kardinálů jsme se odrazili od čísla 32, kterému kontroval počet 24. To se nám nezdálo, tak jsme navrhli průměr. Ani ten nebyl dost dobrý, tak jsme udělali další průměr a došli k číslu 26. Chyba ovšem nebyla v naší neznalosti, ale ve špatné matematické operaci! Měli jsme násobit, snad bychom se pak přiblížili správnému výsledku 218.

Proč jsme nenásobili? Protože chyběl Honza, takto vítěz ankety o nejhezčí pozadí. Pravda, hlasoval jen jeden nejmenovaný člen týmu, ale k doložení oprávněnosti této volby existuje fotografie! O přednostech pozadí ostatních v našem dreamteamu se rozepíšu příště. A přidám i zmínku o pozadí našich předností, jsem totiž rozhodnutý napsat něco velmi bulvárního! Těšte se!!

Jak jsme zahájili kvízovací sezónu

11. ledna 2018 v 15:25 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Na první letošní kvíz jsem se těšil od božího rána hned z několika důvodů. Jednak byla žádoucí změna repertoáru (v neděli jsem pil pivo, v pondělí víno, v úterý rum - a tak jsem se těšil na Honzův nepřekonatelný GT - gin tonic). Druhým důvodem bylo to, že uvidím Kentaury a Katku, třetím důvodem byla přislíbená účast šesti členů týmu, což bylo natolik překvapivé, že jsem s ulehčením uvítal, když se tři omluvili. Naše řady naštěstí doplnil kamarád František (ano, to je ten seriózní mladík z večírku). Swing LADIES byli toho večera čtyři muži: Honza, František, Vlastík a já. Chvíli jsme s Honzou zvažovali, že opustíme týmovou konverzaci v messengeru, ale nakonec jsem dostal pouze zákaz psát tam příspěvky. Do odvolání.

Jsme DREAMTEAM, a tak jsme si poslední místo zajistili již v prvním kole získáním pouhých tří bodů. Aby to bylo na tuti, odpověděli jsme ve druhém koule správně pouze dvě otázky. Pak už jsme hráli celkem normálně, protože bylo jisté, že se ze spodní příčky nehneme. Kdo může za naši prohru? Chinaski, prezidenti, zelenina, primitiv, sladká hudba, čas, delta, koktejly a minieuro. Co nám naopak pomohlo, byla Teorie velkého třesku. Po vyčerpávajících pěti kolech na nás ovšem přišla žízeň, i rozhodli jsme se vyhrát bonusovou otázku. Honza dodal odhad, Vlastík se ujal role korektora, František četl diplomku a já jsem přizvukoval. Díky tomu jsme rumy opravdu vyhráli a získali jsme bouřlivý potlesk (na rozdíl od vlažného potlesku pro vítěze hlavní ceny - já mám Hier für Bier rád, tleskal jsem jako o život).


Žízeň jsme uhasili, ale s blížící se půlnocí přišel hlad. Vyrazili jsme do East Village, kde nám ochotný kuchař nabídnul sůl. Další štací byla Pivní opice, kde nám ochotná servírka nenabídla nic. Skončili jsme v KFC a snědli jsme kyblík. Nápojem jsme pohrdli, přece nebudeme pít kolu, když v Leči mají pivo. V Leči mají mnoho piva … ale do mého bytu jsme s Honzou statečně došli po svých. Abychom měli ochutnávku alkoholů tohoto večera kompletní, dorazili jsme se višňovkou. Poté mě Honza naléhavě žádal, abych nepoužil kondomy. Měl jsem totiž kdysi v plánu rozházet je kolem Honzovy postele, aby se hned po probuzení vyděsil, co bylo! Kondomy jsem tedy nepoužil a nebylo nic. Jen jsme trošku zaspali … ale to k pořádnému zahájení sezóny patří.

Čemu se musím naučit aneb O tom, kdo mi chybí

4. ledna 2018 v 17:02 | Michal Novotný |  Co život dal
Volala mi kamarádka, chtěla se přímo od pramene dozvědět něco o mužích ve znamení raka. Mluvili jsme spolu přes hodinu. A já jsem si díky tomu telefonátu uvědomil něco důležitého: je člověk, kterého postrádám. Poprvé jsme se setkali 15. listopadu. Postupně jsem začal vnímat blízkost lidskou, erotickou i citovou … a to je vzácné. Ale v prosinci jsme přerušili kontakt a já nemám jak mu říct, že mi chybí … že ten dopis, který jsem mu kdysi napsal o svých citech, pocitech a emocích … je vlastně pořád pravdivý.

Pokoušel jsem se zapomenout. Párty, večírky, bary, přátelé … ale když jsem pak šel spát, znovu jsem si na něj vzpomněl. Domluvil jsem si rande, ale stejně jsem myslel na jinou náruč. Schůzka za účelem sexu byla super, ale stejně bych raději znovu masíroval nohy tomu, kdo mi schází. Možná bych o něj měl bojovat, ale nevím jak, složil jsem zbraně. I na špatném konci může být něco dobrého: ten člověk se zachoval férově … a proto má můj obdiv.

Minulý rok mě mimo jiné naučil, že má smysl jít i do situací, které člověku dávají pramalé šance, protože i ty mohou přinést nečekaná setkání. Teď se chci naučit trpělivosti a tomu, jak neztratit naději … snad zůstalo aspoň ... přátelství.