Jak jsme zahájili kvízovací sezónu

11. ledna 2018 v 15:25 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Na první letošní kvíz jsem se těšil od božího rána hned z několika důvodů. Jednak byla žádoucí změna repertoáru (v neděli jsem pil pivo, v pondělí víno, v úterý rum - a tak jsem se těšil na Honzův nepřekonatelný GT - gin tonic). Druhým důvodem bylo to, že uvidím Kentaury a Katku, třetím důvodem byla přislíbená účast šesti členů týmu, což bylo natolik překvapivé, že jsem s ulehčením uvítal, když se tři omluvili. Naše řady naštěstí doplnil kamarád František (ano, to je ten seriózní mladík z večírku). Swing LADIES byli toho večera čtyři muži: Honza, František, Vlastík a já. Chvíli jsme s Honzou zvažovali, že opustíme týmovou konverzaci v messengeru, ale nakonec jsem dostal pouze zákaz psát tam příspěvky. Do odvolání.

Jsme DREAMTEAM, a tak jsme si poslední místo zajistili již v prvním kole získáním pouhých tří bodů. Aby to bylo na tuti, odpověděli jsme ve druhém koule správně pouze dvě otázky. Pak už jsme hráli celkem normálně, protože bylo jisté, že se ze spodní příčky nehneme. Kdo může za naši prohru? Chinaski, prezidenti, zelenina, primitiv, sladká hudba, čas, delta, koktejly a minieuro. Co nám naopak pomohlo, byla Teorie velkého třesku. Po vyčerpávajících pěti kolech na nás ovšem přišla žízeň, i rozhodli jsme se vyhrát bonusovou otázku. Honza dodal odhad, Vlastík se ujal role korektora, František četl diplomku a já jsem přizvukoval. Díky tomu jsme rumy opravdu vyhráli a získali jsme bouřlivý potlesk (na rozdíl od vlažného potlesku pro vítěze hlavní ceny - já mám Hier für Bier rád, tleskal jsem jako o život).


Žízeň jsme uhasili, ale s blížící se půlnocí přišel hlad. Vyrazili jsme do East Village, kde nám ochotný kuchař nabídnul sůl. Další štací byla Pivní opice, kde nám ochotná servírka nenabídla nic. Skončili jsme v KFC a snědli jsme kyblík. Nápojem jsme pohrdli, přece nebudeme pít kolu, když v Leči mají pivo. V Leči mají mnoho piva … ale do mého bytu jsme s Honzou statečně došli po svých. Abychom měli ochutnávku alkoholů tohoto večera kompletní, dorazili jsme se višňovkou. Poté mě Honza naléhavě žádal, abych nepoužil kondomy. Měl jsem totiž kdysi v plánu rozházet je kolem Honzovy postele, aby se hned po probuzení vyděsil, co bylo! Kondomy jsem tedy nepoužil a nebylo nic. Jen jsme trošku zaspali … ale to k pořádnému zahájení sezóny patří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama