Co jsem se dozvěděl na vítězných kvízech

22. února 2018 v 16:15 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Nedá se říct, že bych se na kvíz nějak připravoval, spíš se modlím, abychom vyhráli a natřeli to mladým germanistům (i když je mám rád). Ne že bych jim vítězství nepřál! Naopak! … Ale když mají zvítězit, tak jinde! Zdá se, že modlitby byly vyslyšeny! Poslední dva kvízy jsme totiž vyhráli. A já si z nich odnesl mnoho nových zajímavých informací.

V našem týmu máme hned několik funkcí: šéfka, zapisovatel, kronikář, předepisovatelka odpovědních lístků, specialista na odhady. Zdenda z kentaura včera vymyslel novou funkci pro Vlastíka: rozkuřovač týmu. Seděl totiž u našeho barového stolku na nízké židli, tedy v poloze, která se pro danou funkci perfektně hodí. Záchranu přinesla moderátorka - nabídla Vlastíkovi svoji barovou židli. Myslím, že se mu značně ulevilo.

V aktualitách mne překvapilo, že najlepší lyžovačku zažijete v Paříži na Montmartru. Hned v dalším kvízu jsme se jako doplňující informaci dozvěděli, že pokud je sněhu příliš, je rychleji odklizen, když ho posprejujete. Konkrétně jménem jistého politika. Prý to funguje v Rusku, ale snad to zabere i v naší ulici, sprej už jsem si koupil. Závěje na Jánské totiž stojí za to!

Znepokojující byla zákulisní přestávková informace o tom, že jistý mužský člen našeho týmu nosí dámské taneční boty na vysokých podpatcích, protože to formuje boky a zadek. Pravda, obojí má luxusní. Nemůžu se dočkat, až ho uvidím, jak běhá orienťák na šteklích. Snad neztratí svoji orientaci.

Jistou nostalgii přinesla témata reklamní slogany ("Kuře stokrát jinak. Pokaždé lehké, stravitelné, málo kalorické.") a dotyk Valentýna … což bylo poslechové téma, které se mne nijak nedotklo. Zato se mne na Valentýna dotýkal nejmenovaný mladý muž, protože prohrál billiard se svojí slečnou a musel vypít tequilu z mého pupíku (s bonusovým olíznutím soli na mém uchu a zakousnutím do citrónu, který jsem měl v zubech). Ležet v Kentauru na baru a být přitom nahoře bez před zraky všech přítomných je opravdu zážitek. Já si ten bodyshot užil, ale zmíněný mladý muž raději začal s intenzivním tréninkem billiardu. Zvažuji najmout profi trenéra pro jeho slečnu.

Antitéma ukázalo, že šéfka týmu je zběhlá v oblasti antikoncepce. Dozvěděl jsem se od ní, že pesar je zase in. V tomto případě je tomu tak doslova. Hezky jsme na toto téma navázali u historek ze světa hudby, když jsme odhalili, jaký pseudonym se skrývá za akronymem ORAL SEX. Jelikož mi to nic neříkalo (tím TO nemyslím oral sex, ale pseudonym), nechal jsem se unést hlasem stomatologa u vedlejšího stolu. Krásně posazený hluboký hlas, který je ideální pro herce nebo moderátora. Dlužno dodat, že krásný má nejen hlas … ale o TOM někdy příště.

Skoro detektivním způsobem jsme se pokoušeli uhádnout české ambasády. Zajímavé bylo, že jedna z ambasád na fotografii vypadala jako kumbál na zahradní nářadí. Kumbál zánovní, ale maličký. Pravda, někteří z nás si pletli severní šířku a východní délku, takže se na pomyslné mapě posouvali zcela nesprávným směrem - přispělo to k ne zcela dobrému výsledku v tomto tématu - ovšem i tak jsme vyhráli.

Vítězství jsme oslavili fotbálkem, billiardem a hraním s nafukovacími balónky … Připadal jsem si jak pedagogický dozor na dětském hřišti. Završením oslav byl dobrý rum, protože je to dle slov mého kamaráda "lubrication for communication". Takto lubrikovaný jsem očekával bohatý sociální kontakt, který se bohužel nekonal, neb všichni opustili Kentaura, aby mohli sledovat fotbal. Škoda, já byl připravený … ale vynahradím si to příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama