Důstojný rozhovor pro zahraniční časopis

8. února 2018 v 12:24 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
(Rozhovor vedl Dick Unreal, redaktor časopisu High society, překlad pořídil Michal N.)

Brněnský pub kvízový tým Swingladies není třeba našim čtenářům představovat. Patří k nejúspěšnějším týmům v České republice, natočil několik televizních rozhovorů, objevil se ve videích znýmých youtouberů a v neposlední řadě právě vydal knihu All about Swingladies. Tento tým navíc udržuje četné mezinárodní vztahy (Rusko, Itálie, Brazílie, USA, Slovensko, Bosna, Španělsko a další země) … vztahy více než blízké. Podařilo se mi dohodnout rozhovor s částí týmu. Setkali jsme se v krásném prostředí Kentaur barber shopu a na moje otázky odpovídali: Bára, Adam, Tomáš, Vlastík a Michal.

Dick: "Jak se Vám na dnešním kvízu dařilo?"
 • Bára: "Uhájili jsme důstojné čtvrté místo, a to i přes značný počet konkurenčních týmů. (Dick: "Ano, množsví dnes zúčastněných týmů bylo enormní, bylo jich šest!") Navíc jsme museli překonat četné nepříznivé okolnosti! Postrádali jsme například našeho přeborníka na odhady Honzu, díky čemuž jsme přišli o několik bodů. Pan kronikář se díky udržování mezinárodních vztahů několik dní pořádně nevyspal. Tomáš byl nervózní, protože se rozhodl pro zdravý životní styl a přešel z cigaret na iqos. Vlastík končí v zaměstnání, Adam píše diplomku a já hledám sestřičku do ordinace. Nabídli se mi kolegové z týmu, ale bohužel nemají dost zkušeností a nevědí, že sterilizátor není myčka. I tak je mám ráda."
 • Adam: "Já mám rád staré lidi. Například našeho pana kronikáře. Dokonce i některé jiné … ale opravdu mě mrzí, že ta stará paní, která si stěžovala na poště, říkala nepravdu! Ten poplatek není tak vysoký, jak tvrdila. Já jí TOLIK věřil! Připravila nás o bod!! Ale jak říkám, jinak mám staré lidi rád. Nicméně jsem dnes týmu pomohl k bodu díky tomu, že jím anglické snídaně a poslouchám u toho pop."
 • Tomáš: "Stále se vzdělávám, a tak jsem týmu pomohl nejen se zkratkami, ale i s rekordy. Mrzí mě, že jsem zatím nebyl v New Yorku, ale určitě se tam chystám a příště o něm budu vědět víc. Drobné nedostatky v anatomii, které někteří členové týmu mají, samozřejmě toleruji! Tedy ne že by mě ta ztráta několika bodů nerozhodila, to byl fakt podraz! Ale jak říkám, mám je rád."
 • Vlastík: "Jsme velmi zaměstnaní. Celý náš tým má kalendáře plné, vlastně přeplněné. A tak je pochopitelné, že AZ kvíz nemůžeme v televizi sledovat. Někteří členové týmu, nechci jmenovat, by sice čas měli, ale zase na kvízy nechodí. To je opravdu nezodpovědné!! Ale vztahy máme opravdu krásné. A musím říct, že jedna věc mě opravdu těší: pan Kronikář Míša by mohl být v týmu Myší síla, ale přesto nás neopustí! Jak říká jedna stará pravda: Každá myš nemusí být ve své noře! (Pozn. překladatele: toto je takový překladatelský oříšek … a já jsem teprve pre-intermediate.)"
 • Michal: "Já si zas vážím Vlastíka, protože člověka vždycky podrží! Pravda, občas si odjede bez ohledu na to, že v týmu chybí, navíc dnes mě tedy vážně nepodržel, když přišel na poslední chvíli … ale vím, že to jsou výpadky pochopitelné, dočasné a že už to víckrát neudělá. Ale zpět k vaší otázace. Nechci se chlubit, ale v léčivkách jsem opět exceloval! (Vlastík: "Byla tam jen JEDNA!") A to nemluvím o znalosti světových muzeí! (Bára: "Bylo tam jen JEDNO!"). Já jsem s dneškem opravdu spokojený."
Dick: "Jak se vyrovnáváte s popularitou, kterou váš tým má?"
 • Bára: "To je opravdu těžké! Nejenou jsem se stala objetí bulváru, ale soudit se nemá cenu. Když někdo napíše nepravdy o tom, že mám poměr s některými muži v týmu, že jsem s nimi těhotná, to vás klidným nenechá. Prý se vrhám na každého muže, kterého potkám. Sám přece víte, Dicku, že to není pravda! (Dick: "Promiňte, Báro, nerozuměl jsem otázce.")"
 • Adam: "To je pravda. Nedávno jsem v jednom bulvárním časopise objevil titulek: Adam ze Swingladies už to nemůže lízat! A bránit se nemůžete. Rád vám k tomu lízání poskytnu důkazy, co vy na to, Dicku? (Dick: "Promiňte, ale náš časopis pornografii nezveřejňuje.)"
 • Vlastík: "I já mám špatné zkušenosti. Prý jsem na jednom večírku prohlásil, že si dávám na pizzu ženskou, protože je to chutnější. To vůbec není pravda. Zkusil jste to někdy, Dicku? (Dick: "Ano!") … Tak vidíte!"
 • Tomáš: "Já jsem se o sobě dočetl, že si svoje koule vozím v autě a že si to na záchodě s panem Kronikářem nepostavíme. Takové lži! Chcete se přesvědčit, Dicku? (Dick: "Raději ne, Tomáši.")"
 • Michal: "Ani já jsem nezůstal ušetřen. Prý všechny ty nepravdy o týmu pouštím do médií já. Jako anonymní zdroj! Jsem zklamán a dotčen. Ale rád bych se s vámi potkal po tomto rozhovoru, Dicku, možná bych pro vás měl námět na zajímavý článek pro časopis High society. Něco pikantního o ... ale uvidíte sám. (Dick: "Rád, Michale!")"
Dick: "Poslední otázka pro vás. Na co se mohou čtenáři vaší knihy těšit?"
 • Bára: "Konečně důstojný a pravdivý obrázek našeho týmu! Žádné lži. Jen důstojnost a vítězství!"
 • Adam: "Vážíme si naší konkurence, udržujeme s nimi přátelské vztahy, a tak se můžete těšit i na několik informací z této oblasti. Třeba proč prohrávají, jaké mají slabiny, co se o nich říká v kuloárech …"
 • Vlastík: "Chceme v knize ukázat, že přestože jsme opravdu Dreamteam, zůstáváme skromní! Takže se dozvíte především o našich úspěších v soukromí, o školách, které jsme studovali, o titulech, které jsme získali, o rozhovorech, které jsme poskytli a v závěru knihy najdete i kompletní přehled televizních rozhovorů a videí na youtube, ve kterých se vyskytujeme."
 • Tomáš: "Kniha poskytne i důkaz, že nás nezajímá pouze sex! Abychom mohli tento důkaz poskytnout i individuálně, najdou čenáři na konci knihy přehled kontaktů všech členů Swingladies."
 • Michal: "Můžete se těšit i na pár teplých slov v poslední kapitole. Tak ahojky, Dicku. Ještě ti upravím tričenko. A nedělej Zagorku, hošane."
Dick: "Děkuji za rozhovor! And never more!!!" (Pozn. překladatele: toto je takový překladatelský oříšek … a já jsem teprve pre-intermediate.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama