Dvojice a páry

29. března 2018 v 11:39 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Ještě pár minut před kvízem jsem (jako obvykle) netušil, kolik členů z týmu Swingladies přijde kvízovat. Hojné účasti nahrávala okolnost, že Honza (mistr na odhady, sporty, aktuality a čtenář Ottova slovníku naučného) měl narozeniny, které bylo třeba oslavit a zapít. Očekával jsem 5 až 7 lidí, ale nakonec nás bylo 8 a vytvořili jsme krásné dvojice: B + B (Bára a Bára), M + M (Míša a Míša), V + V (Vlastík a Vlastík) … jen Tom se chvíli jevil jako nezařaditelný, ale zachránil to Tobiáš (Bářin pes): T + T (Tom a Tobi). Po prvním kole dorazil i Honza. Konkurencí nám byly týmy Hier für Bier, Kulturní barbaři, Trebeach, Drahaňáci a Rutyka.

Před začátkem kvízování jsme studovali životopis Arnolda Schwarzeneggera (téma, které bylo odhlasováno na Facebooku): místo narození, manželka (nic moc), děti (to už je lepší), míry a váhy, filmy, zápis v knize rekordů (prý je to nejdokonaleji vyvinutý muž na světě!), filmografie, biografie, kdy zvedl jaký kámen … Tom místo studia poukazoval na můj teplý svetr (nemyslel gay svetr, ten můj je modrý a bez flitrů) a Bára nás informovala, že se cítí zneužitá, což jí vadí. Za sebe musím říct, že zneužívání mi nevadí. Vlastíkovi zřejmě také ne, protože si vzal tričko s nápisem "Take off this T-shirt" s nadějí, že se nějaká dívka chytne a udělá to. Nestalo se a mně to nebylo dovoleno, protože jsem si to odbyl na jiném kvízu. Nevadí, pořídím mu trenky s nápisem "Take off this shorts" ...

První kolo překvapilo aktualitou z Trevíru. Nevěřili byste, jakou historickou osobnost si tam dali na semafory! Poznal jsem ji! Před revolucí nám s ní učitelé lezli na nervy a nutili nás číst její díla. Pokud vím, nikdo to nikdy nečetl. Téma "bez" budilo naději na fotografie nahoře či dole bez, což se nepotvrdilo. Nečekaně ale vzbudilo u B+M chuť na jídlo, za což může fotografie smaženého květenství černého bezu. Hledaný japonský spisovatel u mne pro změnu vzbudil vzpomínku na seznamku, kde mi byla jeho kniha doporučena. Zdá se, že vedlejším produktem seznamování je i rozšiřování všeobecného rozhledu. Po prvním kole jsme první spolu s HfB a toto místo si udržíme až do konce.

Druhé kolo zvýšilo chutě na jídlo díky tématu "čeští kuchaři". Od kuchaře bych ovšem nikdy nečekal, že bude posluchačům rozhlasu radit, aby nejedli a nepili … Následují "kočkovití", kde se Swingers málem pohádali u obrázku jedné šelmy, ale nakonec jsme za toto téma získali plný počet bodů. V pauze probíráme novinky ze života (sex a jeho absence) a opakujeme si Arnolda (tu nehezkou manželku si ale stále nemůžeme zapamatovat). B+M ukájejí svůj hlad hotdogy z East Village. A protože jsou přející, ukájejí i mne. Hot dogem, samozřejmě.

Třetí kolo je nejtěžší, přináší témata "gól" (které zachránil Honza) a "soul". S hrdostí musím napsat, že po třetím kole máme před úhlavní konkurencí náskok 7 bodů, což asi způsobí smutek až v Berlíně, ale radost to přinese do Limy! Český hospodský kvíz má totiž mezinárodní věhlas a podporu! Opravdu! Našemu týmu fandí Peru, Brazílie, Bosna, Španělsko a Slovensko! Díky, Honzo, Gilberto, Damire, Samire, Jorge, Rišo a Lucko!

Předposlední kolo a s ním přichází tolik očekávaný Arnold a ti, co byli poslední. Máme nastudováno (na nezapamatovatelnou manželku se naštěstí nikdo neptal, ale kde měl Arnold vlka, to vědět chtěli). Bodový náskok zvyšujeme na deset a půl bodu a do posledního kola vstupujeme s klidem. "Máte představivost?" zeptala se nás moderátorka Katka v pátém kole. Měli jsme ji ve čtyřech případech z pěti. Poté se v Kentauru objevila vůně benzínu. (Otázka pro Vás: ve kterém filmu zazní od Heleny Růžičkové věta "Benzín ne, ten nemám ráda"?) Podcenili jsme sice rychlost jistého veterána, který se vydal do Vídně, odborníci nevěřili tipu lajků a s karosářem jsme pohořeli též, ovšem výsledný bodový náskok byl pro HfB zdrcující: devět bodů! Tentokrát pili za peníze. Bonusovku ovšem dali, gratis panák na žal se hodí.

Následuje fotografování, přípitky a gratulace Honzovi. "Nebudu nosit na tričku píčoviny", to má od včerejška Honza na tričku. Dnes ho má v práci. Pro jistotu diskrétně pod košilí. Vlastíkovo tričko budí zájem nesmělých dívek u vedlejšího stolu: zajímá je, co pod ním Vlastík má (to vím přesně), ale nakonec nenajdou odvahu se přesvědčit na vlastní oči. Po takovém vítězství nemůžeme vynechat fotbálek a moji exhibici zvukových efektů, které jsou značně lepší, než moje hra. Po sportovní adrenalinu nás zve Míša na sushi: v pátek třináctého, ingredience už doma má (i ryby?!?) a můžeme se prý těšit na dvě židle a postel. Využívám této informace a pokouším se sblížit Vlastíka a Míšu: Míša získává 7 bodů ze 7, Vlastík 7 bodu z 9. Přes toto krásné skóre Míšu z Kentaura doprovázím já. Je to bezpečné, v mém případě je teplý nejen svetr.

Jsem ovšem zvědavý, jaké dvojice a páry vzniknou v Kentauru dnes! Je totiž Zelený čtvrtek, lze tedy očekávat hojnou účast, litry alkoholu a nečekané kombinace. Vše budu zapisovat a o výsledku Vás budu informovat v dalším článku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama