Pro překvapení se chodí do Kentaura!

15. března 2018 v 16:09 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Kentaur se stal mým oblíbeným podnikem, proto do něj chodívám poměrně často a zvu tam i svoje známé. Naposledy to byl kolega Pavel a Damir, můj kamarád z Bosny, díky kterému si můžu procvičovat anglický poslech a mluvení. Překvapil mne hned několika informacemi:
 • Písnička "I like to move it, move it" z filmu Madagaskar se do bosenštiny přeloží jako "Volim se mrdat, mrdat." Ani se nesnažím to slovo vyhvězdičkovat, když znamená něco tak nevinného, jako hýbat.
 • V Černé hoře se, podle Damirových informací, zřejmě moc nepracuje. Pondělí je totiž zbytek neděle, úterý je jen příprava na práci, středa - to je opravdu práce, čtvrtek je vyhrazen pro zbývající práci, pátek je příprava na víkend. Možná se pokusím tento model prosadit u nás v práci.
 • V zemích, jako je Bosna, Srbsko, Černá hora, Chorvatsko se hodně kleje. Věty se prokládají neslušnými výrazy, a tak je běžné, že všude uslyšíte za každou větou "Jebem ti mať". Všude, kromě Černé hory. Tam říkají "Jebem ti oća". Proto prý je černohorců tak málo.
 • Poslední překvapivá informace platila pro Srbské ženy. Jsou prý krásné a vysoké. Jen jejich oblečení je v duchu "I am a slut, but on Sundays I go to church." (Kamarád, který momentálně žije v Peru, mi na to konto řekl, že v Limě to platí úplně stejně!)
Dalšího kentaurovského překvapení jsem se dočkal na Karaoke večeru. Poprvé jsem slyšel zpívat Vlastíka a svoje barmany! Bylo to geniální! Vlasťa nasadil hardrockový chraplák, Zdenda s Honzou vsadili na němčinu. Duch týmu Hier für Bier se vznášel nad nimi.

Neméně překvapivý byl i poslední pub quiz. Hned zkraje jsem se dozvěděl, že je mezinárodní den orálního sexu. Tato informace byla nová i pro Radeho, a tak jsme si vyměnili udivené pohledy, které Zdenda si přeložil jako zájem o realizaci (diskrétně na WC). Honza existenci mezinárodního dne potvrdil a poopravil: byl mezinárodní den blowjobu a stejků! Naplnilo mne to nadějí, ale nedočkal jsem se ani jednoho. Zato sem se po měsících dočkal Míry! To je ten úžasný mladý muž s elektronovým mikroskopem, který kreslí rozkošné měňavky a jehož glosy jsou velmi vtipné! Oslavili jsme to několika přípitky. A čekala mne další překvapení:
 • Zcela nečekaně se toho večera stalo, že jsem začal slintat kvůli ženě. Naše Míša totiž voněla parfémem, ve kterém převládala vanilka a celkově připomínal vůni, která se line z kuchyně, když pečete vánoční cukroví. Míša byla toho večera k nakousnutí … tedy víc než obvykle!
 • Moderátorku Katku nahradil pro tento večer Honza. Tento vysoký mladý muž je pozoruhodný svou precizní výslovností a tempem, které dává dostatek času k přemýšlení, což poněkud znervózňovalo akčnější členy týmu. S přihlédnutím k dalším okolnostem, o kterým raději nebudu mluvit, je s podivem, že nedošlo k násilí.
 • Samo jméno Honza způsobuje značná nedorozumění. Známe jich totiž tolik, že je třeba osoby s tímto jménem doplnit přívlastky: Honza barman (kdysi stačilo, později bylo třeba doplnit) z Kentaura, Honza barman z Aloha, Honza barman z Kahly (nyní už z Jim Beama), Honza Jany, Honza z Kozlan, Honza z týmu Vázy, Honza řečený Richard, Honza z Peru, Honza řečený Zlatan, Honza kovář, Johny Bee … a teď do toho přijde Honza moderátor. Každej je Honza.
 • Tento kvíz měl zbytečně 5 kol: pořadí, kterého týmy dosáhli po prvním kole, se totiž až do konce nezměnilo: Hier für Bier, Swingladies, DZP (zkratka velmi sprosté nadávky), Kulturní barbaři a Myší síla. A překvapení mne čekalo už u aktualit. Konečně jsem pochopil, proč paní Smolíková (postava z kresleného seriálu Smolíkovi) tak často opakovala: "Proč já hloupá jsem si raději nevzala Pistu Hufnágla!" Pista má totiž zřejmě co dočinění s posledním modelem Ferrari, neb tento model se po něm jmenuje.
 • V tématu Top 5 jsme do pětice jihoamerických států s největším počtem obyvatel nezařadili Peru. Zrovna tohle bych mohl vědět, když tam mám kamaráda. Dokonce jsem po hlavním městě pojmenoval svoji pračku: Lima. Proč? Protože v ní PERU!
 • Druhé kolo potěšilo talentovými soutěžemi, správně jsme odpověděli na všech pět otázek. Pak přišlo Řecko a Řím, což bylo poněkud drakonické, i když nám bohové přáli. Překvapivě jsme uspěli i v tématu U_O, ale One hit wonders už tolik bodů nepřineslo: Who let the dogs out?!?
 • Zjistil jsem, že neznám české pohádky. Jmenovitě pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký. A tak jsem opravdu zíral, že princezna byla zakletá do žaludu. V očích přátel v našem týmu jsem viděl stejnou otázku: princezna zakletá do podoby glans penis? A to se čte dětem??? V následujícím tématu Mimo, jsme byly mimo jen dvakrát, stejně tak u tématu zemědělství (zatracená páchnoucí kachna a kabarové!) a autoportréty (když víte, koho vyhostili z jistého českého města, protože měl zájem o místní teenagerky, budete mít bod).
HfB byli toho večera se ziskem 40,5 bodu nejlepší a zaslouží si velkou gratulaci (následuje potlesk, který se nese až z Berlína, že ano, Lenko?). Ale i druhé místo stojí za to oslavit, a tak jsme dali fotbálek. Všichni zúčastnění (včetně Honzy z Kentaura) se tak dočkali překvapení večera: dal jsem pouze jeden vlastní gól, zato do branky soupeře jsem balón dostal čtyřikrát! Škoda, že u toho nebyl Honza! Kterej? No přece náš Honza!


Jak jsem psal na začátku, do Kentaura si člověk chodí pro překvapení. Překvapení milá a veselá, která vám zvednou náladu, sebevědomí … a tak podobně. A za to si zaslouží poděkování tři hlavní osoby tohoto podniku: Regi, Rade a Zdenda. Díky moc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YoshiYuri-Kurumi-Malfoy YoshiYuri-Kurumi-Malfoy | Web | 15. března 2018 v 16:40 | Reagovat

Zajimave

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama