Pro překvapení se chodí do Kentaura!

15. března 2018 v 16:09 | Michal Novotný |  Kronika Pub kvízů
Kentaur se stal mým oblíbeným podnikem, proto do něj chodívám poměrně často a zvu tam i svoje známé. Naposledy to byl kolega Pavel a Damir, můj kamarád z Bosny, díky kterému si můžu procvičovat anglický poslech a mluvení. Překvapil mne hned několika informacemi:
 • Písnička "I like to move it, move it" z filmu Madagaskar se do bosenštiny přeloží jako "Volim se mrdat, mrdat." Ani se nesnažím to slovo vyhvězdičkovat, když znamená něco tak nevinného, jako hýbat.
 • V Černé hoře se, podle Damirových informací, zřejmě moc nepracuje. Pondělí je totiž zbytek neděle, úterý je jen příprava na práci, středa - to je opravdu práce, čtvrtek je vyhrazen pro zbývající práci, pátek je příprava na víkend. Možná se pokusím tento model prosadit u nás v práci.
 • V zemích, jako je Bosna, Srbsko, Černá hora, Chorvatsko se hodně kleje. Věty se prokládají neslušnými výrazy, a tak je běžné, že všude uslyšíte za každou větou "Jebem ti mať". Všude, kromě Černé hory. Tam říkají "Jebem ti oća". Proto prý je černohorců tak málo.
 • Poslední překvapivá informace platila pro Srbské ženy. Jsou prý krásné a vysoké. Jen jejich oblečení je v duchu "I am a slut, but on Sundays I go to church." (Kamarád, který momentálně žije v Peru, mi na to konto řekl, že v Limě to platí úplně stejně!)
Dalšího kentaurovského překvapení jsem se dočkal na Karaoke večeru. Poprvé jsem slyšel zpívat Vlastíka a svoje barmany! Bylo to geniální! Vlasťa nasadil hardrockový chraplák, Zdenda s Honzou vsadili na němčinu. Duch týmu Hier für Bier se vznášel nad nimi.

Neméně překvapivý byl i poslední pub quiz. Hned zkraje jsem se dozvěděl, že je mezinárodní den orálního sexu. Tato informace byla nová i pro Radeho, a tak jsme si vyměnili udivené pohledy, které Zdenda si přeložil jako zájem o realizaci (diskrétně na WC). Honza existenci mezinárodního dne potvrdil a poopravil: byl mezinárodní den blowjobu a stejků! Naplnilo mne to nadějí, ale nedočkal jsem se ani jednoho. Zato sem se po měsících dočkal Míry! To je ten úžasný mladý muž s elektronovým mikroskopem, který kreslí rozkošné měňavky a jehož glosy jsou velmi vtipné! Oslavili jsme to několika přípitky. A čekala mne další překvapení:
 • Zcela nečekaně se toho večera stalo, že jsem začal slintat kvůli ženě. Naše Míša totiž voněla parfémem, ve kterém převládala vanilka a celkově připomínal vůni, která se line z kuchyně, když pečete vánoční cukroví. Míša byla toho večera k nakousnutí … tedy víc než obvykle!
 • Moderátorku Katku nahradil pro tento večer Honza. Tento vysoký mladý muž je pozoruhodný svou precizní výslovností a tempem, které dává dostatek času k přemýšlení, což poněkud znervózňovalo akčnější členy týmu. S přihlédnutím k dalším okolnostem, o kterým raději nebudu mluvit, je s podivem, že nedošlo k násilí.
 • Samo jméno Honza způsobuje značná nedorozumění. Známe jich totiž tolik, že je třeba osoby s tímto jménem doplnit přívlastky: Honza barman (kdysi stačilo, později bylo třeba doplnit) z Kentaura, Honza barman z Aloha, Honza barman z Kahly (nyní už z Jim Beama), Honza Jany, Honza z Kozlan, Honza z týmu Vázy, Honza řečený Richard, Honza z Peru, Honza řečený Zlatan, Honza kovář, Johny Bee … a teď do toho přijde Honza moderátor. Každej je Honza.
 • Tento kvíz měl zbytečně 5 kol: pořadí, kterého týmy dosáhli po prvním kole, se totiž až do konce nezměnilo: Hier für Bier, Swingladies, DZP (zkratka velmi sprosté nadávky), Kulturní barbaři a Myší síla. A překvapení mne čekalo už u aktualit. Konečně jsem pochopil, proč paní Smolíková (postava z kresleného seriálu Smolíkovi) tak často opakovala: "Proč já hloupá jsem si raději nevzala Pistu Hufnágla!" Pista má totiž zřejmě co dočinění s posledním modelem Ferrari, neb tento model se po něm jmenuje.
 • V tématu Top 5 jsme do pětice jihoamerických států s největším počtem obyvatel nezařadili Peru. Zrovna tohle bych mohl vědět, když tam mám kamaráda. Dokonce jsem po hlavním městě pojmenoval svoji pračku: Lima. Proč? Protože v ní PERU!
 • Druhé kolo potěšilo talentovými soutěžemi, správně jsme odpověděli na všech pět otázek. Pak přišlo Řecko a Řím, což bylo poněkud drakonické, i když nám bohové přáli. Překvapivě jsme uspěli i v tématu U_O, ale One hit wonders už tolik bodů nepřineslo: Who let the dogs out?!?
 • Zjistil jsem, že neznám české pohádky. Jmenovitě pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký. A tak jsem opravdu zíral, že princezna byla zakletá do žaludu. V očích přátel v našem týmu jsem viděl stejnou otázku: princezna zakletá do podoby glans penis? A to se čte dětem??? V následujícím tématu Mimo, jsme byly mimo jen dvakrát, stejně tak u tématu zemědělství (zatracená páchnoucí kachna a kabarové!) a autoportréty (když víte, koho vyhostili z jistého českého města, protože měl zájem o místní teenagerky, budete mít bod).
HfB byli toho večera se ziskem 40,5 bodu nejlepší a zaslouží si velkou gratulaci (následuje potlesk, který se nese až z Berlína, že ano, Lenko?). Ale i druhé místo stojí za to oslavit, a tak jsme dali fotbálek. Všichni zúčastnění (včetně Honzy z Kentaura) se tak dočkali překvapení večera: dal jsem pouze jeden vlastní gól, zato do branky soupeře jsem balón dostal čtyřikrát! Škoda, že u toho nebyl Honza! Kterej? No přece náš Honza!


Jak jsem psal na začátku, do Kentaura si člověk chodí pro překvapení. Překvapení milá a veselá, která vám zvednou náladu, sebevědomí … a tak podobně. A za to si zaslouží poděkování tři hlavní osoby tohoto podniku: Regi, Rade a Zdenda. Díky moc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YoshiYuri-Kurumi-Malfoy YoshiYuri-Kurumi-Malfoy | Web | 15. března 2018 v 16:40 | Reagovat

Zajimave

2 moiffflerse moiffflerse | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:30 | Reagovat

Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama