Večer plný detektivek aneb Úspěšná léčba

28. srpna 2018 v 11:42 | Michal Novotný |  Co život dal
Asi před týdnem jsem se nachladil. Znáte ten pocit, kdy v noci nemůžete spát, protože máte ucpaný nos, nepřetržitě kašlete, bolí vás zablokovaná páteř ... a do toho horko, takže se ráno probudíte v propocených peřinách a cítíte se na čerstvých 90 let, protože jste se nevyspali a nemůžete se hýbat. Nelepšilo se to, později se přidaly teploty, a tak jsem navštívil svoji lékařku.

Tato neuvěřitelná žena se věnovala asi 5 minut mému zdraví a asi 30 minut nadávala na politiku. To je taková povinná součást návštěvy. Nicméně jsem bez mrknutí oka zvládl její litanie a jako odměnu za trpělivost jsem dostal třídenní antibiotika. Pan lékárník mne upozornil na kontraindikace a vedlejší účinky a já jsem se jako malej kluk těšil, až spolknu tabletku, pocítím její účinky a blažený pocit, že se mi ulevilo.

Přišel večer a vše nasvědčovalo tomu, že dnes v noci bude všechno jinak! Jednak jsem v sobě měl první dávku antibiotik, jednak jsem od kamaráda dostal velmi zdravé bonbóny se spoustou vitamínů a bylinek proti kašli, noci už také nejsou tropické a capsaicinová náplast slibovala ulevit mé zablokované páteři. Usnul jsem při poslechu Komisaře Maigreta. Někdy po půlnoci mne probudil kašel. Mírnější než obvykle, což mě naplňovalo optimismem. Pro jistotu jsem si ale dal bonbón proti kašli. Zabral ... ale jen na chvíli. Vzal jsem si tedy další a usilovně jsem ho cumlal. Asi minutu byl klid ... a pak znovu. Další bonbón, ale už jsem ho kousal. Chvilka klidu. Kašel. Bonbón ... a poté, co jsem spořádal celé balení, jsem měl patro pořezané od ostrých kousků zázračných bonbónů. Podle rady lékařky jsem vykašlával a smrkal, spotřeboval jsem celé balení kapesníků ... a zranil jsem si nos. Začala mi téct krev. To už bylo po druhé hodině ráno. Můj počáteční optimismus opadl, když v tom ...

... zabrala antibiotika! Přesně jak říkal pan lékárník: "Ničí to střevní mikroflóru, takže můžete mít zácpu nebo průjem." Já jsem dostal průjem. Na WC jsem běhal asi hodinu, poté se rozzlobená mirkoflóra uklidnila a já byl šťastný, že snad konečně budu moci klidně spát. Pustil jsem si další audioknihu - Smrt na Nilu. Pořezané patro přestávalo bolet, krev z nosu už netekla, průjem ustal a mým tělem začalo proudit příjemné teplo. Cítil jsem přicházející spánek ... a morký polštář. Teplota! V důsledku pocení mne začala svědit capsaicinová náplast. Svědění udržovalo mou bdělost až do konce detektivky. Pustil jsem si tedy další detektivku ... a někdy po čtvrté hodině ranní jsem konečně usnul.

Ráno jsem se probudil s dobrým pocitem, že se léčím, ale cítil jsem se na čerstvých 100. Pozitivním vedlejším účinkem vedlejších účinků (rozuměj průjmu) byl můj optimismus, když jsem se ráno postavil na váhu. Měl jsem dvě kila dolů! Trochu se bojím dnešní noci, protože hodlám podráždit svou mikroflóru další dávkou antibiotik, ale uklidňuje mne, že bonbóny už došly, capsaicinová náplast taky ... a při nejhorším si můžu zajít pro další porci nadávek na politiku, za kterou dostanu nějakou velmi účinnou odměnu s vedlejšími účinky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. srpna 2018 v 11:59 | Reagovat

Snad to bude dnes už lepší, ještě že ti dělaly společnost detektivky :-)

2 Michal Novotný Michal Novotný | 28. srpna 2018 v 13:16 | Reagovat

[1]: Díky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama